Депутатам рекомендують ліквідувати талон до посвідчення водія

Комітет з питань транспорту і зв'язку рекомендує Верховній Раді України прийняти у другому читанні і в цілому законопроект N7066 від 30 серпня 2010 року "Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування талона до посвідчення водія та вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) ".

Зокрема, законопроектом пропонується виключити з переліку документів, що підтверджують право на керування транспортними засобами талон до посвідчення водія. Для цього передбачено внесення відповідних змін до Закону України "Про дорожній рух".

Крім того, в Кодексі України про адміністративні правопорушення пропонується змінити підвідомчість справ про правопорушення за статтями 122-4 ("Зникнення з місця дорожньо-транспортної події") і 122-5 ("Порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв") передавши їх розгляд органам внутрішніх справ. Зараз їх розглядом займаються суди.

На думку комітету, скасування вимоги про підтвердження права на керування транспортним засобом, окрім посвідчення, також і талоном до посвідчення водія буде відповідати вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року.

Разом з тим, при підготовці законопроекту до другого читання деякі положення були допрацьовані. Це пов'язано з тим, що санкції статей 122-4 та 122-5 передбачають такі стягнення, як громадські роботи, адміністративний арешт, конфіскація спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв. Пропонується, щоб такі справи і надалі розглядав суд.

24.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250