У ДАІ хочуть скасувати доручення на авто

У ДАІ хочуть безкоштовно видавати нові документи, а інспектори на дорозі будуть звіряти їх з базою.

Водіям хочуть спростити життя. ДАІ запропонувало скасувати нотаріальну довіреність на право керування автомобілем, яка коштує 250-300 гривень і яку потрібно переоформляти кожні 3 роки. Замість неї хочуть ввести заяву.

У ній господар авто повинен написати прізвища тих, кому він довіряє водіння своєї машини, і подати особисто в ДАІ. Процедура буде безкоштовною, крім того, заява не має «терміну придатності». Прізвища тих, хто має право керування, внесуть до електронної бази ДАІ, власнику протягом доби відправлять поштою підтвердження: мовляв, такий-то врахований.

А водію за кермом потрібні тільки права, техпаспорт і страховка «автоцивілки» на дане авто. Якщо інспектор вас зупинить, то повинен буде зв'язатися з постом ДАІ і перевірити, чи внесений цей водій в базу. Процедура з гендоверенності, яку часто оформляють при продажі авто, щоб не платити податки, залишиться колишньою. Нагадаємо, її оформлення коштує близько 800 грн.

У ДАІ стверджують: скасування обов'язкової для невладельца авто довіреності на право керування ним відповідає європейським нормам. «Поки документ у стадії обговорення, тому можна внести до нього будь-які зміни», - запевнив нас керівник прес-служби департаменту ДАІ Ігор клопотів. А ось зміни-то якраз і потрібні, причому кардинальні. У першу чергу, це може породити новий виток корупції - інспектор може зробити вигляд, що не може зв'язатися з постом для перевірки або заява не виявилося в базі, щоб запропонувати домовитися на місці.

ЮРИСТИ. Юрист Олексій Святогор стверджує, що в ДАІ хочуть поміняти «шило на мило», адже власникові машини все одно потрібно витрачати час на оформлення заяви, різниця лише в тому, що воно, на відміну від довіреності, безкоштовне. «Але думаю, що багато хто все одно буде возити з собою підтвердження з ДАІ, щоб захиститися від здирства».

За словами юриста Вадима Володарського, ні довіреностей, ні заяв власника в Європі немає: «Презумпція невинності передбачає, що якщо машина не числиться в розшуку, то водій управляє нею законно. У нас навпаки - людина повинна доводити, що він не викрадач ». У МВС говорять, що відмовитися від контролю не можна - інакше неможливо оперативно виявити випадки викрадення.

01.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250