Український автопарк почав старіти

В Україні намітилася тенденція на збільшення середнього віку автомобілів, що перебувають в експлуатації. Станом на 1 січня 2011 року середній вік авто в Україну склав 18,2 років, хоча ще рік тому цей показник складав 17,7 років.

"Збільшення віку автотранспорту викликано кризою 2009-2010 рр., коли продажі нових автомобілів різко скоротилися. Омолодження парку відбувалося не так значно, між тим, самі автомобілі старіли. Ці два тренди і призвели до зростання середнього віку автомобілів", - констатують аналітики.

Тим часом, омолодження автотранспорту на дорогах відбувалося з 2005 року аж до 2008 року, коли продажі нових авто щорічно переважали над реалізацією старих автомобілів. Але запас "міцності", який став результатом активних продажів у докризові роки, вже закінчено.

"Автомобілі в Україні мали мінімальний вік 17,1 рік в два періоди - в 2001 році, коли ще не дуже постарів автопарк часів СРСР, а також у 2008 році, коли було реалізовано понад 640 тис. нових автомобілів", - відзначили єксперти.

Експерти прогнозують, що і за підсумками 2011 року, середній вік також збільшиться.

Зробити істотний вплив на стан автопарку можна двома методами, кажуть експерти: "Або продаж нових автомобілів повинні йти докризовими темпами, або при нинішніх темпах роздрібних продажів, додатково запустити програму утилізації. При інших варіантах середній вік автопарку продовжить збільшуватися й далі".

02.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250