У Києві здали на металобрухт унікальний трамвай

Під час ліквідації лінії трамваю на Набережному шосе в Києві в середу, 2 березня, була знищена пересувна тягова електростанція, зроблена з трамвайного вагона Пульман 1909 року випуску.

Унікальний вагон 1909 року випуску, який дивом зберігся на задвірках рибальського ринку на Набережному шосе, зник разом із трамвайним маршрутом.

"Трамвай міг бути історичною окрасою міста, адже Київ - перше трамвайне місто Російської імперії. Я звернувся до керівництва міста з вимогою розібратися в причинах недбалого ставлення до подібних об'єктів", - сказав голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригінець.

Начальник служби енергозабезпечення Київпастрансу Іван Денисов, у чиєму віданні перебуває раритетний трамвай, сказав, що це не вагон, а підстанція, яка вже давно не використовується.

"Там немає двигунів, ми вже витягли трансформатори, що найцінніше - залишимо, решта здамо на металобрухт", - сказав чиновник.

Чотиривісні вагони типу Пульман почали надходити до Києва з Німеччини (завод MAN) за десять років ті до революції і були вершиною інженерної думки тих років. На відміну від невеликих перших трамваїв, пульмани вміщували майже вдвічі більше пасажирів, залишаючись маневреними і здатними штурмувати київські підйоми.

Пульмани до 1962 року були роздані в інші міста, більшою частиною в Дніпропетровськ. Дореволюційні вагони списували тільки в 1970-х, останній - в 1979 році в Конотопі.

Таких трамваїв, на думку експертів, більше немає в музеях ні Україна, ні інших країн світу.

04.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250