Українська влада вважає прийнятною ціну на бензин

Міністерство енергетики та вугільної промисловості вважає прийнятною ціну на бензин що склалася.

Про це повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.

"Сьогоднішня ціна (на бензин), вона є досить високою, але вона є прийнятною. Ми бачимо, що фактично транспортні потоки не зменшилися, всі хто їздив, вони продовжують їздити", - сказав він.

Макуха відзначив, що поточні ціни на бензин не є критичними для економіки країни.

В даний час в Україні вибухнув скандал навколо можливого рішення Кабміну про введення мит на імпорт нафтопродуктів у країну.

У грудні 2010 року Міненерго звернулося з листом до прем'єр-міністра Миколи Азарова з приводу необхідності проведення спеціального розслідування щодо імпорту нафтопродуктів в Україну і введення загороджувальних мит на імпорт нафтопродуктів.

Власники українських НПЗ вважають, що такі дії допоможуть утримати ціни, а іноземні компанії заявляють, що введення мита накрутить ціни.

4 січня Антимонопольний комітет порушив справу за фактом різкого підвищення цін на бензин марок А-95 і А-92 в кінці 2010 і на початку 2011 років з боку основних операторів ринку.

18 січня Міністерство енергетики та вугільної промисловості України домовилося з власниками НПЗ про стабілізацію роздрібних цін на нафтопродукти з 1 лютого 2011 року. А прем'єр-міністр Микола Азаров пояснив зростання цін на бензин низькими показниками виробництва нафтопродуктів.

Як повідомлялося, за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, головними причинами зростання цін на автомобільне паливо з початку 2011 року стали підвищення ставок акцизного збору і зростання світових цін на нафту.

28 лютого повідомлялося, що, на думку деяких учасників ринку, об'єктивний рівень роздрібної ціни бензину А-95 становить близько 9,91 грн за літр, дизельного палива - 9,22 грн за літр.

10.03.2011

рекламный баннер 300 на 250