АМКУ винесе вердикт по бензину на наступному тижні

Антимонопольний комітет України (АМКУ) завершить розслідування за фактом стрімкого підвищення цін на бензин основними гравцями ринку нафтопродуктів на наступному тижні. Про це повідомили в АМКУ.

Розслідування діяльності операторів ринку - цінових лідерів, щодо дотримання конкурентного законодавства при ціноутворенні на паливо було розпочато 4 січня цього року.

За даними АМКУ, нафтотрейдери без економічного обгрунтування підвищили вартість нафтопродуктів і неодноразово виходили за межі рекомендованої ціни, розрахованої експертно-аналітичною групою з питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів (ЕАГ).

У ході розслідування комітет провів слухання у справі і проаналізував надані нафтотрейдерами заперечення.

Нагадаємо, відповідачами у справі залучено ПІІ "Лукойл-Україна", ПП "ОККО-Нафтопродукт", ТОВ "Континент Нафто Трейд", ТОВ "Альянс Холдинг" і СП ТОВ "Кершер".

За попередніми даними фахівців комітету та експертів ринку, ціни встановлені на бензин марок А-95 і А-92, є економічно необгрунтованими і виходять за межі рекомендованої ціни, яка щодекадно розраховується ЕАГ.

Враховуючи обсяги доходів відповідачів, розмір штрафу для кожного з них може скласти до 10% річного доходу, а це - від 300 млн.грн. до 900 млн.грн.
 

11.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250