Азаров погрожує закрити заправки за підвищення цін

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає дивним, що три найбільші імпортера бензину в Україну одночасно піднімають ціни.

"У США, до речі, діє закон, за яким антимонопольні органи у разі перевищення ціни (на бензин) мають право закрити заправки, - опечатати їх. Ось ми думаємо, не варто нам вдатися до такого американському ринкового механізму", - заявив Азаров.

При цьому він підкреслив, що заправок в Україні на сьогоднішній день більш ніж достатньо. "У нас більш ніж достатньо заправок, і якщо хтось почне грати - ось таку жорстку міру застосувати. По-іншому виходити (з ситуації) не можна", - сказав Азаров.

За його словами, 60% палива в Україні - імпортного виробництва, поставляють в основному три компанії. І є підстави вважати, що підвищення ціни на бензин відбувається за взаємною згодою цих компаній.

"Зараз уряд веде антимонопольне розслідування, тому що дуже дивно, що три компанії якось одночасно піднімають ціни і виходять за рамки того коридору, який встановлюється", - сказав прем'єр.

При цьому він підкреслив, що нафтопродукти, які виробляються в Україні, завжди майже на 50 копійок дешевше, ніж нафтопродукти, які реалізують ці три компанії.

Більш того, прем'єр нагадав, що Україна імпортує близько 60% нафти і нафтопродуктів, але при цьому цілком в змозі забезпечити себе паливом.

"У нас Україна має можливість не те, що на 40%, на 100% забезпечити себе повністю своїми нафтопродуктами. Треба, щоб заводи запрацювали, вітчизняні заводи, щоб вони пройшли модернізацію, щоб вони випускали високоякісний бензин", - сказав прем'єр на прес- конференції в п'ятницю.

Він також вважає, що в країні необхідно створити запас нафтопродуктів.

12.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250