Аграріям дадуть дизпаливо понад норму

Для проведення весняно-польових робіт сільськогосподарським виробникам вже поставлено 60 тис. тонн дизельного палива. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв на засіданні Погоджувальної ради керівників парламентських комітетів і фракцій, повідомляє прес-служба Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

А. Клюєв додав, що в найближчі 10 днів сільгоспвиробникам буде поставлено додатково 40 тис. тонн дизпалива на ці потреби.

Нагадаємо, на думку аналітиків, в Україні можливий дефіцит нафтопродуктів напередодні посівної компанії в квітні. Головною причиною можливого дефіциту називають високі ціни на нафту і відсутність запасів. Рішенням проблеми може стати закупівля дешевшої білоруської нафти.

Раніше екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що на сьогоднішній день підготовка до весняно-польових робіт не забезпечена. "Якщо сьогодні не забезпечити село всім необхідним для проведення весняно-польових робіт, то в наступному році вже буде не подорожчання продуктів харчування і не зникнення хліба в окремо взятих містах, а буде голод", - сказала вона.

Крім цього, екс-прем'єр порекомендувала прийняти заходи щодо стабілізації цін на бензин і дизельне паливо, використовуючи досвід США, країн Євросоюзу і Японії 2008 року. А саме - зняти додаткові податки та акцизи на нафтопродукти і відбирати ліцензії у компаній, які підозрюються у картельній змові і спекулятивному завищенні цін.

14.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250