В Україну їде Жан Тодт - Президент FIA

19 квітня Україну з офіційним візитом планує відвідати Президент Міжнародної Автомобільної Федерації (FIA) Жан Тодт.

Це безпрецедентна подія, як для українського автоспорту, так і для України в цілому. Метою приїзду до України глави FIA стало бажання зустрітися з вищим керівництвом нашої країни, щоб обговорити питання розвитку автоспорту, одного з найпопулярніших видів спорту у світі, а також проблеми безпеки дорожнього руху та захисту навколишнього середовища.

Як вищий керівний орган Міжнародна Автомобільна Федерація відповідає за роботу Автомобільних асоціацій по всьому світу, і об'єднує більше 100 мільйонів автолюбителів. Останні кілька років величезні зусилля і ресурси Федерації зосереджені на питаннях безпеки дорожнього руху і навколишнього середовища.

Є. Червоненко: «Я дуже радий, що Президент FIA, легендарна людина в світі автоспорту і автомобілізму, який змінив на посту Президента лорда Макса Мослі, вперше в історії України приїжджає до нас в країну. Особливо цінно, що він це робить, незважаючи на те, що під час виборів Президента FIA я підтримував його опонента, мого близького друга Арі Ватанена. Безумовно, головною причиною приїзду є наша складна ситуація з безпекою дорожнього руху. Нам вдалося переконати FIA у важливості 46-мільйонної країни, а також у тому, що за останні роки Україна зробила величезний якісний міжнародний прорив у сфері автоспорту. Я маю на увазі й те, що Prime Yalta Rally стала етапом Intercontinental Rally Challenge, і те, що під Євпаторією будується сучасна кільцева траса світового рівня. Разом з урядом Криму ми, нарешті знайшли ключ до реалізації президентської програми розвитку регіону, адже порожніми закликами на курорти Криму нікого не заманиш. Пуск кільцевої гоночної траси разом зі світовим ралі - це 10-15 перегонів міжнародного рівня на рік, які привернуть сотні тисяч туристів. Не останню роль у значимості України на світовій мапі автоспорту зіграли перший в історії фініш української команди SIXT UKRAINE на ралі Дакар, успішний виступ команд Darnitsa Motorsport і Mentos Ascania Racing на етапі WRC у Швеції, обнадійливі результати недавніх тестів ралійної команди PROTON Motorsports в Сан-Ремо , в яких взяли участь Олександр Салюк мл. та Юрій Протасов. Вперше в історії нашого автоспорту український гонщик Олександр Салюк мл. має високі шанси стати пілотом світової команди автомобільного концерну Proton, який також є власником команди Formula-1 Lotus-Renault.

За добу перебування Жана Тодта в Україні нам з керівництвом країни належить обговорити перспективи розвитку автоспорту і підвищення безпеки дорожнього руху. Цим питанням, зокрема, я займаюся за дорученням уряду, створюючи на базі МНС сучасну службу порятунку, одним з основних завдань якої буде порятунок потерпілих в результаті дорожніх пригод. Для цих цілей планується використовувати як найсучасніший наземний, так і повітряний транспорт з новітнім медичним обладнанням. Щороку в Україні внаслідок ДТП гине до 7000 чоловік. Адже 70% з них можна було б врятувати за умови оперативного та своєчасного надання медичної допомоги в першу годину після аварії.

Сподіваємося, що Жан Тодт отримає саме позитивне враження від нашої країни і поділиться своїм досвідом реалізації масштабних програм підтримки автомобілізму і безпеки руху, а також зустрінеться з ключовими людьми українського автоспорту - спонсорами, власниками команд, кращими українськими автогонщиками. Для мене, як президента ФАУ, приїзд Жана Тодта - це підтвердження того, що український автомобілізм рухається в правильному напрямку.

У нас в країні не судять тільки тих, хто нічого не робить. За 7 років історії Prime Yalta Rally я вислухав величезний потік критики, але я вважаю, що саме включення Prime Yalta Rally у світову серію стало ключовим поштовхом для підвищення інтересу до України з боку міжнародного автомобільного співтовариства. Адже ставлення до пострадянських територій в FIA було досить важким, для них це була terra incognita.

Я знаю точно: неможливе можливо. Якщо Prime Yalta Rally стало в один ряд з всесвітньо відомими ралі планети - ралі Монте-Карло і Корсики - значить, ми отримали підтвердження того, що колись і Ялта-курорт стане українським Монте-Карло, а відпочинок там буде не менш престижним » .

15.03.2011

рекламный баннер 300 на 250