Водіям дозволять їздити на машині без довіреності

Водіям хочуть спростити життя. ДАІ запропонувало скасувати нотаріальну довіреність на право керування автомобілем, яка коштує 250-300 гривень і яку потрібно переоформляти кожні 3 роки.

Замість неї хочуть ввести заяву. У неї господар авто повинен написати прізвища тих, кому він довіряє водіння своєї машини, і подати особисто в ДАІ. Процедура буде безкоштовною, крім того, заява не має «терміну придатності». Прізвища тих, хто має право керування, внесуть до електронної бази ДАІ, власнику протягом доби відправлять поштою підтвердження: мовляв, такий-то врахований. А за кермом потрібні тільки права, техпаспорт і страховка «автоцивілки» на дане авто. Якщо інспектор вас зупинить, то повинен буде зв'язатися з постом ДАІ і перевірити, чи внесений цей водій в базу. Процедура з гендовіреностю, яку часто оформляють при продажі авто, щоб не платити податки, залишиться колишньою. Нагадаємо, її оформлення коштує близько 800 грн.

У ДАІ стверджують: скасування обов'язкової для невласника авто довіреності на право керування ним відповідає європейським нормам. «Поки документ у стадії обговорення, тому можна внести будь-які зміни», - запевнив керівник прес-служби департаменту ДАІ Ігор Клопотів. А ось зміни-то якраз і потрібні, причому кардинальні, вважають експерти. У першу чергу, це може породити новий виток корупції - адже інспектор може зробити вигляд, що не може зв'язатися з постом для перевірки або заява не виявилося в базі, щоб запропонувати домовитися на місці.

Юрист Олексій Святогор стверджує, що в ДАІ хочуть поміняти «шило на мило», адже власникові машини все одно потрібно витрачати час на оформлення заяви, різниця лише в тому, що вона, на відміну від довіреності, безкоштовна. «Але думаю, що багато хто все одно будуть возити з собою підтвердження з ДАІ, щоб захиститися від здирства». За словами юриста Вадима Володарського, ні довіреностей, ні заяв власника в Європі немає: «Презумпція невинності передбачає, що якщо машина не числиться в розшуку, то водій управляє нею законно. У нас навпаки - людина повинна доводити, що він не викрадач». У МВС говорять, що відмовитися від контролю не можна - інакше неможливо оперативно виявити випадки викрадення.

Кабмін вирішив ввести водійські посвідчення зі «терміном придатності». З березня (але не з 1-го, а коли постанова набере чинності, це приблизно через 10-12 робочих днів) їх будуть видавати терміном на 50 років, повідомив прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко. Всі нинішні права дійсні, міняти їх не треба.
 

16.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250