ВААІД пропонує видавати права ще у школі

Всеукраїнська асоціація автоімпортерів і дилерів (ВААІД) пропонує повернути практику навчання правилам дорожнього руху в загальноосвітніх школах з можливістю отримання водійських прав.

ВААІД звернулася з офіційним листом до Міністра освіти Дмитра Табачника з пропозицією відновити в системі української загальноосвітньої програми вивчення правил дорожнього руху. Про це розповів Генеральний директор ВААІД Олег Назаренко.

На його думку, відновлення цього курсу з можливістю отримання навичок керування автомобілем і після цього - здачі іспитів у ДАІ на отримання водійського посвідчення буде сприяти зниженню аварійності на дорогах України, зниження корупційної складової в існуючій нині системі підготовки водіїв в автошколах і підвищенню конкурентноздатності випускників середніх шкіл .

Разом з тим, Олег Назаренко пропонує спростити існуючу нині програму підготовки водіїв для викладання її у школах і видавати випускникам лише посвідчення на право керування ТЗ без права роботи за наймом. Навіщо, наприклад, випускниці, яка не збирається працювати професійним водієм, вивчати конструкцію двигунів внутрішнього згоряння або практикуватися в заміні форсунок?

Генеральний директор ВААІД нагадав, що подібна програма з вивчення правил дорожнього руху в школах з можливістю отримання водійських прав існувала ще за Радянського Союзу. Вона закладала у школярів хороший фундамент зі знання правил руху. За сучасною же загальноосвітньою програмою ПДР викладаються у мінімальному обсязі крім усього іншого в рамках програми ОБЖ (основ безпечної життєдіяльності).

Як наслідок багато пішоходів, а особливо діти, не знають правил руху. Нині більшість наїздів на піших учасників руху відбувається через те, що вони, починаючи рух по переходу, не підозрюють, що автомобіль не може миттєво зупинитися, тому що він має гальмівний шлях, не підозрюють, що вночі водіям погано видно пішоходів, особливо коли вони знаходяться на дорозі і т.п. Виходячи з цього, відновлення вивчення правил дорожнього руху в школах є невід'ємною складовою формування національної культури грамотної поведінки на автошляхах.

16.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250