Українська ДАІ придумала новий вид заробітку - штраф за відсутність бризковиків!

Схоже, поповнення державної скарбниці потребує настільки активних дій, що доходить до маразму. Інакше як пояснити випадки, коли співробітники ДАІ штрафують водіїв за відсутність бризковиків (!) На їхніх автомобілях?

Виходить парадокс. У минулому році даішники штрафували всіх власників тюнінгованих авто, які нібито не відповідають нормам правил дорожнього руху, причому визначали вони їх по прямоточних глушниках і якраз за бризковиками начебто Sparco.

Виникає питання - як захиститися від такого свавілля та все ж що краще - наявність бризковика з авторинку або відсутність бризковика в принципі?

У якійсь мірі співробітники ДАІ мають рацію. Але, вірити їм на слово теж не варто, адже в ПДР сказано наступне:

31.4. Забороняється експлуатація транспортних засобів згідно Із законодавством за наявності таких технічніх несправностей І невідповідності таким вимогам:

31.4.7. ІншІ елєменти конструкції:

е) відсутній передбачених конструкцією бампер або задній захисний прістрій, грязезахісні фартухи І бризковики;

Що з цього випливає? А те, що перед тим, як штрафувати водія, співробітники ДАІ повинні тим чи іншим способом довести, що на вашому авто бризковики повинні бути встановлені за замовчуванням - тобто, передбачені конструкцією транспортного засобу. Чи багато нині таких моделей? Насправді одиниці, принаймні іномарки часто йдуть без них, а ставляться вони або за додаткову плату, або вже після покупки автомобіля.

А тим не менш штраф за таке «порушення» коливається від 340 до 425 грн. При повторному порушенні - позбавлення прав на 3-6 місяців або адміністративний арешт на 5-10 діб. Тому перед тим як «підписувати собі самому вирок», не бійтеся доводити свою правоту через суд.

17.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250