Український авторинок відкотився на 17-е місце в Європі

Не дивлячись на оптимістичне початок року, коли в лютому зростання продажів в Україні склало 30%, в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, український ринок опинився на 17-му місці в Європі. Ще в кінці 2010 року рівень продажів в Україні дозволяв займати 13-14-е місця, проте в 2011 році ситуація різко змінилася, додають аналітики.

Навіть не дивлячись на лютневий спад продажів на ключових ринках Європи, обсяги продажів у Німеччині, Франції та Росії дозволили в цілому вивести пан-європейські показники в плюсову зону. Україна також продемонструвала 30-відсоткове зростання продажів, але помітно відстала за рівнем споживання автомобілів від країн менших за розміром. Так, в лютому на українському ринку було реалізовано менше автомобілів, ніж у Польщі, Чехії, Ірландії.

Український авторинок уже значно відстав від португальського і датського ринків, хоча в 2009-2010 роках вони ще були близькі. Автопродажі в Україні дуже близькі до показників Фінляндії, яка значно менша за розмірами і там проживає всього 5,5 млн. жителів. Результат міг бути ще гірше, якщо б у лютому не обвалився і авторинок Греції, де не вщухають акції протесту і проводиться скорочення заробітних плат.

Зауважимо, що у всіх цих країнах вже закінчені програми зі стимулювання авторинку, але самі споживачі штовхають продажу вперед. В Україні такого не спостерігається, а наслідки від прийняття Податкового Кодексу, вже почали даватися взнаки.

"Замість динаміки ринку на 50% в кінці року, продажі загасають, а в березні і зовсім зростання може звестися до символічних показниками. Зростання цін на паливо, тарифів на комунальні послуги, цін на продукти харчування приведуть до скорочення вільних коштів у населення, і, як наслідок, до скорочення автопродажів. У сегменті комерційних автомобілів український ринок уже повернувся в самий початок кризи ", - відзначають аналітики.

Експерти відзначають, що протягом 2011 року український ринок ще буде "провалюватися" і може зайняти 19-20-е місця за песимістичним сценарієм.

18.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250