Автомобілісти будуть домагатися зниження акцизу на пальне

Автомобілісти і автоперевізники, об'єднані ініціативою "Автофронт" будуть домагатися від прем'єр-міністра України Миколи Азарова знизити акциз на пальне. Про це заявив засновник "Автофронта", лідер громадянського руху "Спільна справа" Олександр Данилюк.

За словами Данилюка, уряд повинен невідкладно ініціювати зниження акцизу на пальне, а також забезпечити його належне та прозоре використання, направивши відповідні надходження виключно на ремонт доріг та підтримки дорожньої інфраструктури.

"Сьогодні кожен автомобіліст є жертвою неприхованого шахрайства з боку держави", - зазначив засновник "Автофронта".

Він нагадав, що коли був скасований регулярний транспортний збір, зниження надходжень у скарбницю вирішили компенсувати за рахунок підвищення акцизу на пальне.

"Ставка акцизу з 1 січня 2011 року була збільшена відразу на 37,9% або на 50 євро - з 132 до 182 євро за тонну пального. Елементарні розрахунки показують, що витрати, наприклад, водіїв легкових автомобілів при такому розмірі акцизу в 5-8 разів перевищують суму, яку вони сплачували у вигляді регулярного транспортного збору. Казна отримала мультімілліонние надходження за рахунок прямого викачування коштів з кишень водіїв, тобто вилучаючи у розпал економічної кризи дуже істотні суми з бюджету майже кожної української сім'ї ", - підкреслив Данилюк.

Він вважає, що розмір акцизу повинен бути знижений не менше ніж на 30 євро, а кошти від збору повинні акумулюватися в спецфонді й витрачатися під наглядом громадськості виключно на будівництво, ремонт і підтримку належного стану доріг автотранспортного сполучення.

"Ми не спостерігаємо жодних позитивних змін у дорожньому господарстві. Воно залишається в занедбаному стані, тоді як лише грошей від регулярного транспортного збору повністю вистачило б на якісну підтримку дорожньої інфраструктури, якщо б вони використовувалися за призначенням", - зазначив лідер громадянського руху "Спільна справа " і додав, що "замість цього за рахунок водіїв знову штопають дірки в бюджеті і харчуються корупційні схеми".

На думку Данилюка, зниження ставки акцизу викличе також значне здешевлення пального, що на тлі світових тенденцій до зниження вартості нафти, дозволить повернутися до адекватної та економічно обгрунтованої ціни на світлі нафтопродукти.

21.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250