Рішення АМКУ по бензину називають політичним

Рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувати на 150 млн.грн. компанії "ОККО-Нафтопродукт" ("Галнафтогаз"), "Континент Нафто Трейд" (ТМ "WOG") і "Альянс Холдинг" (ТМ "Shell") носить політичний підтекст і не має під собою підстав. Таку думку висловив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

На думку експерта, штрафні санкції відносно вказаних компаній не стали сюрпризом як для фахівців, так і для самих нафтотрейдерів, стосовно яких проводилося розслідування.

С. Куюн зазначив, що рішення приймалося в умовах безпрецедентного тиску на Антимонопольний комітет з боку Міненергоугля та уряду, при цьому об'єктивних причин для накладення штрафних санкції немає.

"З професійної точки зору ніяких підстав для прийняття такого рішення немає. У загальній структурі АЗС на українському паливному ринку частка оштрафованих нафтотрейдерів становить всього 14%. З урахуванням "Лукойл України" і "Кершер" (ТНК), яких не оштрафували, частка АЗС, що входять до структури цих підприємств, становить 20%. Про яке картелі тут можна говорити? ", - задається питанням аналітик.

"Ціни росли закономірно - під тиском об'єктивних ринкових факторів, - продовжує С. Куюн. - Якщо простежити динаміку роздрібних цін у грудні-січні щодо світових котирувань і оптових цін - ці показники зростали абсолютно синхронно".

На думку аналітика, АМКУ прийняв політичне рішення. "Ніяких фактичних підстав не було. Про яке об'єктивне розслідування можна говорити, якщо, по суті, амністували дві компанії на основі їхньої сьогоднішньої поведінки. Ці компанії ("Лукойл України" і "Кершер") прислухалися до рекомендацій Міненергоугля і опустили свої ціни у встановлений урядом ціновий коридор ", - підкреслив директор" А-95 ".

За прогнозом експерта, оштрафовані компанії будуть опротестовувати рішення АМКУ в суді і цей процес може розтягнутися на тривалий час. "Процес може затягнутися на невизначений час. Наприклад процес по Борисполю триває вже кілька років, тому очікувати, що найближчим часом надійдуть кошти до бюджету не варто", - підкреслив С. Куюн.

Нагадаємо, на своєму сьогоднішньому засіданні АМКУ оштрафував на загальну суму 150 млн.грн. компанії  "ОККО-Нафтопродукт" ("Галнафтогаз"), "Континент Нафто Трейд" (ТМ "WOG") і "Альянс Холдинг" (ТМ "Shell") за антиконкурентні узгоджені дії на ринку бензинів.

Зокрема, компанія "ОККО-Нафтопродукт" оштрафовано на 32 млн.грн., "Континент Нафто Трейд" - на 93 млн.грн. і "Альянс Холдинг" - на 25 млн.грн.

За даними АМКУ, компанії протягом грудня 2010 року - першої декади січня 2011 одночасно до одного рівня підвищували роздрібні ціни на бензини згаданих марок. Зокрема, вартість палива на АЗС відповідачів у цей період виросла на 60 коп/л.

У той же час, розслідування у справі стосовно ПІІ "Лукойл Україна" та СП ТОВ "Кершер" триває.

Справу стосовно п'яти зазначених компаній було порушено 4 січня 2011 року. Терміни оголошення результатів розслідування, переносилися кілька разів, у зв'язку з появою нових матеріалів у справі.

22.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250