У Білорусії бензин і дизпаливо продаватимуть за картками

Білоруський державний концерн з нафти та хімії ("Белнефтехим") вживе заходів щодо обмеження вивозу за межі Білорусії автомобільного бензину і дизельного палива.

 "Безумовно розуміючи, що Білорусь є транзитною державою, і гарантуючи повну забезпеченість населення республіки автомобільним паливом за помірними цінами, концерн "Белнефтехим" змушений вживати заходів для недопущення подальшого збільшення вивозу за кордон бензину та дизпалива, придбаних на АЗС республіки, так і завдання шкоди економіці країни ", - говориться в повідомленні концерну.

Як очікується, рішення про обмеження продажів автомобільного палива буде прийнято в найближчі дні, а в даний час вирішується питання про норму відпустки дизпалива і автобензинів.

У концерні вказали на те, що різниця в цінах на автомобільне паливо в Білорусії і суміжних державах зумовила значне зростання його продажів у прикордонних районах країни.

Так, у січні-лютому 2011 р. на прикордонних АЗС Брестської області реалізація дизпалива зросла на 53% в порівнянні з аналогічним періодом 2010 р. У Вітебській області Білорусі продажу палива зросли на 27%, у Гомельській - на 98%. У цілому по республіці обсяг реалізації дизпалива на АЗС концерну збільшився на 28% в річному численні. Аналогічна тенденція спостерігається і в березні.

У концерні відзначили, що в березні у зв'язку з підвищенням ціни на нафтову сировину на світовому ринку відбувається значне і швидке подорожчання моторного палива в країнах-сусідах Білорусі. За даними на 18 березня, зокрема, в Литві вартість дизпалива перевищувала білоруські ціни на 85%, у Латвії - на 92%, у Польщі - на 80%, в Україні - на 21%.

23.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250