Азаров пригрозив нафтотрейдерам "жорсткою розмовою"

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє про те, що спекуляції на ринку нафтопродуктів тривають і обіцяє нафтотрейдерам жорстку розмову. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

М. Азаров нагадав, що на минулому засіданні експертно-аналітичної групи (ЕАГ) при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості була досягнута домовленість про граничний рівень цін в 9 грн. 50 коп. за літр бензину марки А-95. "На жаль, тривають з боку власників окремих роздрібних мереж спекуляції. До речі, це вчора було підтверджено висновками Антимонопольного комітету, який встановив картельну змову в діяльності операторів вітчизняного ринку нафтопродуктів ... Тому у нас розмова буде жорстка", - сказав він.

М. Азаров зазначив, що в Україні найвищі націнки на паливо. "Якщо нафтотрейдери вимагають європейських умов роботи, ми їм їх забезпечимо. Почнемо з приведення у відповідність з європейськими стандартами комерційної націнки. Націнка на одній тонні нафтопродуктів в Європі в 2010 р. становила $ 140, в Україні $ 177, тобто запас прибутковості для трейдерів близько 1 грн. на одному літрі бензину А-95. І не потрібно вводити в оману громадян, лякаючи їх світовим зростанням цін. Не так вони виросли, як надприбутки недобросовісних торговців ", - зазначив Преьмер-міністр.

М. Азаров також повідомив, що сьогодні відбудеться чергове засідання ЕАГ, на якому будуть розглянуті варіанти реагування на зміни кон'юнктури цін на нафту на світовому ринку.

23.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250