Азаров пригрозив нафтотрейдерам "жорсткою розмовою"

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляє про те, що спекуляції на ринку нафтопродуктів тривають і обіцяє нафтотрейдерам жорстку розмову. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

М. Азаров нагадав, що на минулому засіданні експертно-аналітичної групи (ЕАГ) при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості була досягнута домовленість про граничний рівень цін в 9 грн. 50 коп. за літр бензину марки А-95. "На жаль, тривають з боку власників окремих роздрібних мереж спекуляції. До речі, це вчора було підтверджено висновками Антимонопольного комітету, який встановив картельну змову в діяльності операторів вітчизняного ринку нафтопродуктів ... Тому у нас розмова буде жорстка", - сказав він.

М. Азаров зазначив, що в Україні найвищі націнки на паливо. "Якщо нафтотрейдери вимагають європейських умов роботи, ми їм їх забезпечимо. Почнемо з приведення у відповідність з європейськими стандартами комерційної націнки. Націнка на одній тонні нафтопродуктів в Європі в 2010 р. становила $ 140, в Україні $ 177, тобто запас прибутковості для трейдерів близько 1 грн. на одному літрі бензину А-95. І не потрібно вводити в оману громадян, лякаючи їх світовим зростанням цін. Не так вони виросли, як надприбутки недобросовісних торговців ", - зазначив Преьмер-міністр.

М. Азаров також повідомив, що сьогодні відбудеться чергове засідання ЕАГ, на якому будуть розглянуті варіанти реагування на зміни кон'юнктури цін на нафту на світовому ринку.

23.03.2011

рекламный баннер 300 на 250