Пільгову реєстрацію скутерів не продовжено!

Пропоноване МВС продовження пільгової реєстрації мопедів і скутерів до середини 2011 року так і залишилося в планах - офіційний документ з цього приводу так і не потрапив до Кабміну.

Нагадаємо, що пільгова реєстрація (без документів, які офіційно підтверджують факт придбання) транспортних засобів з об'ємом двигуна до 50 см3 закінчилася 1 листопада 2010 року. Причому, це вже була друга спроба продовжити спрощену схему - перший термін минув ще 1 липня 2010 року.

Разом з тим, багато власників такого мототранспорту так і не поставили його на облік, - за даними ДАІ всього в Україні було зареєстровано близько 50 тис. мопедів і скутерів, у той час як за даними консалтингової компанії АutoСonsulting, тільки за один рік у нас в країні продавалося більше 100 тис. скутерів, а загальний парк мопедів перевищує 1 млн. одиниць.

Враховуючи ситуацію, що склалася, в кінці минулого року МВС підготувало проект постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 № 1371», в якому передбачено чергове перенесення термінів спрощеного порядку реєстрації мопедів і скутерів до 1 липня 2011. Разом з тим, цей документ досі так і не потрапив в наш уряд.

Виходячи з цього, згідно чинних Правил реєстрації ТЗ, для постановки на облік мопедів і скутерів (нових і вживаних) його власнику потрібні документи, що офіційно підтверджують факт їх придбання. Якщо ж таких немає - зареєструвати дану мототехніку не вдасться.

Їзда на мопеді чи скутері, який не стоїть на обліку, загрожує тим, що даішники можуть забрати його на штрафмайданчик, а водія - оштрафувати на суму від 170 до 255 грн (згідно ст. 121 ч. 5). Тому, якщо власник дорожить своєю технікою і не хоче її втратити, найкраще йому поки не виїжджати на дорогу.

Тим більше що зміни в цій сфері все ж таки можуть відбутися - як вдалося дізнатися, спрощену схему реєстрації ТЗ з об'ємом двигуна до 50 см3 таки збираються запропонувати на розгляд нашим законодавцям.

24.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250