Український імпортер палива заощадив на податках понад три мільярди гривень

Український імпортер палива - компанія «Лівела» - заощадила на несплаті податків три мільярди гривень.

За скромними дверима у тиші затишного офісу в Полтаві зовсім недавно робилися великі гроші. Тут маловідомий імпортер палива українська компанія «Лівела», за якою уряд, що зазвичай не знає жалю до підприємців, раптом зберіг право не платити ні мита, ні акцизний збір, за друге півріччя 2010 року заробила кілька мільярдів гривень.

Перерахувавши гроші, співробітники «Лівели» покинули провінційний офіс. «Тихий колектив, заздалегідь розплатилися, а потім забрали пару вазонів і спокійно з'їхали», - згадує про свої орендаторів Тетяна Лебедєва, адміністратор офісного центру по Первомайському проспекту, 19. Куди поїхали - невідомо.

Сьогодні компанія «Лівела», про яку відомо лише те, що у неї є кілька квіткових вазонів, контролює п'яту частину всього українського ринку нафтопродуктів, який, за даними консалтингової компанії UPECО, оцінюється більш ніж в 80 млрд грн. на рік. У результаті таких преференцій і без того дірява скарбниця недоотримала кілька мільярдів гривень у вигляді податків і акцизних зборів.

По гарячих слідах парламентська опозиція зажадала створити слідчу комісію, щоб розслідувати скандальну справу про небачену щедрість чиновників. «Ця структура [« Лівела »] імпортує без мита і акцизів нафтопродукти, - обурений Микола Мартиненко, голова фракції НУНС. - Це вкрай цинічно в даний час, коли відбувається різке зростання цін на світових ринках на нафту і нафтопродукти ».

Антимонопольний комітет України (АМКУ) загрожує "Лівеле" страшним судом. Але нафтотрейдер не боїться ні страшного, ні будь-якого іншого суду. Компанія має на руках рішення Вищого адмінсуду про те, що її справа закрита. Ключові позивачі, митниця і податкова служба, за їхніми словами, не встигли подати свої позови. Тепер подавати позови пізно.

Говорячи про "Лівелу", незмінно згадується народний депутат від Партії регіонів Володимир Зубика. Можливо, саме він має безпосереднє відношення до роботи безподаткових імпортерів. Сам Зубик категорично заперечує свою причетність до паливного бізнесу, уточнюючи, що останній раз імпортував бензин вісім років тому.

25.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250