ГАИ настаивает о законности использования новых приборов фиксации скорости

Технічні засоби для фіксації швидкості Державтоінспекція Україна використовує законно. Про це йде мова в офіційній заяві прес-служби МВС України.

ДАІ стверджує, фіксатори порушень що використовуються інспекторами не підлягають підтвердженню відповідності Держспецзв'язку, що підтверджує «ряд судовий рішень».

У ДАІ відзначають, що згідно з чинним законодавством доказами в адміністративних справах можуть бути показання спеціальних приладів та технічних засобів, що використовуються при спостереженні за дотриманням безпеки дорожнього руху і що мають функції фото-і відеозйомки.

За допомогою цих приладів порушення фіксуються в "ручному режимі", що передбачає обов'язкову зупинку водія, ознайомлення його з показаннями приладу і після цього складання протоколу. Тому згадані прилади не використовуються як складові інформаційно-телекомунікаційних систем, і відповідно не підлягають підтвердженню відповідності Держспецзв'язку. Тому Законом не встановлено обов'язковість захисту такої інформації.

ДАІ запевняє, що законність використання приладів вимірювання швидкості підтверджена низкою судових рішень, якими було відмовлено в задоволенні позовів про скасування постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Крім того, прилад зроблений таким чином, що змінити зафіксовані ним дані неможливо. Це підтверджено висновком Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

У планах ДАІ - створення власної інформаційно-телекомунікаційної системи, окремими елементами якої і стануть вищевказані прилади. Після втілення цього проекту в життя МВС в обов'язковому порядку буде звертатися за отриманням всіх необхідних документів.

Нагадаємо, нещодавно Генпрокуратура заборонила Державтоінспекції використовувати радари «Truecam LNI 20/20» і «Арена». У ході перевірки з'ясувалося, що ці техзасоби не отримали експертні висновки та сертифікати відповідності.

25.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250