Змінами до Податкового кодексу намагаються знизити ціни на бензин

З набранням чинності Податкового кодексу (ПК) в Україні були істотно підвищені акцизи на нафтопродукти, що посприяло зростанню цін на бензин. Таке підвищення пояснювалось компенсацією за скасування транспортного збору.

Міністерство енергетики та вугільної промислової політики (далі - Міненергоугля) підготувало зміни до Податкового кодексу, що передбачають зниження акцизного збору на світлі нафтопродукти, а також введення нульової ставки ПДВ на імпортну нафту.

Так, Міненергоугля пропонує знизити ставки акцизного збору на бензин (до рівня 1 січня 2011 року). Акцизний збір на дизпаливо планується знизити ще значніше. Разом з тим ставку акцизного збору Міненергоугля пропонує зберегти. Таке зниження акцизів є тимчасовим заходом з метою зниження цін на паливо.

Також пропонується встановлення нульової ставки ПДВ на операції з ввезення сирої нафти в Україну на період до 1 січня 2012 року. Необхідність у подібній мірі обумовлена стрімким зростанням обсягів імпорту нафтопродуктів в Україну з одночасним згортанням їх виробництва в Україні.

29.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250