Шини не по сезону - причина для відмови у виплаті страховки

Не секрет, що багато автоаматорів дуже неуважно читають договори про страхування автотранспорту. І коли компанія відмовляє у виплаті відшкодування на підставі того, що машина «взута» не по сезону, це стає неприємним сюрпризом.

Між тим, багато компаній прописують цей пункт в договорах про страхування. І страховики цим пунктом активно користуються. Прецеденти трапляються в Україні незважаючи на те, що в нашій країні законодавчо не закріплено правило перевзування шин відповідно до сезону (хоча дискусії про це періодично виникають).

При цьому діє правило, що шини восени слід перевзувати на зимові, коли середньодобова температура падає до 7 градусів тепла, відповідно, літні шини пора взувати, коли навесні цей показник досягає тих же 7 градусів. Мінлива весняна погода часто грає злий жарт з водіями. Саме тому рекомендуємо не поспішати перевзуватися у перші «умовно спекотні» дні після зими і бути обережними на дорозі. Звинувачувати ж страхову компанію у відмові від виплати не зовсім коректно, адже перед тим, як підписувати якісь документи, з ними слід грунтовно ознайомитися. Навіть якщо це кілька сторінок дрібним шрифтом.

Коментар Сергія Парфенюка, директора зі страхування Страхової компанії «НАСТА»:

«Дійсно, правилами дорожнього руху України не регламентується таке поняття, як відповідність автомобільних покришок сезону, або, іншими словами, використання зимових та літніх шин. Також і в рекомендаціях з експлуатації транспортного засобу заводів-виготовлювачів про це згадується дуже рідко. Страховики до цього фактору ставляться досить серйозно, особливо до експлуатації автомобіля на літніх шинах в зимовий час: адже це збільшує ризик ДТП.

У зв'язку з цим деякі страхові компанії зобов'язують своїх клієнтів, відповідними пунктами договорів страхування, в період з 1 листопада по 31 березня використовувати тільки зимові шини, і, відповідно, в період з 1 квітня по 31 жовтня - літні. В іншому випадку, невиконання цих вимог може бути причиною відмови у виплаті страхового відшкодування. Втім, враховуючи, що це питання не регламентовано законодавчо, переважна більшість страхових компаній не вказують конкретно сезонність використання зимових автомобільних покришок. У будь-якому випадку, необхідно уважно вивчити умови договору страхування, щоб уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому ».

30.03.2011

рекламный баннер 300 на 250