Сьогодні Кабмін підпише меморандум з виробниками нафтопродуктів

Сьогодні Кабінет Міністрів України підпише Меморандум з вітчизняними виробниками нафтопродуктів. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України.

Основне завдання Меморандуму - визначити заходи економічного характеру зі стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів та захисту українських споживачів.

За словами Миколи Азарова, незважаючи на заходи, які уряд застосовував в останні тижні для стабілізації цін на вітчизняному ринку нафтопродуктів, "окремі трейдери не хочуть йти нам назустріч". Учасники ринку в своїй більшості вийшли за межі коридору, рекомендованого Експертно-аналітичною групою при Міненергоугля. Свої дії вони мотивують тим, що пальне імпортовано, а коридор був розрахований для вітчизняного бензину. Крім цього, трейдери заявляють про неможливість купувати бензин вітчизняного виробництва на українських заводах.

"Це - відверта брехня", - підкреслив М. Азаров, пояснивши такі дії спекулятивної вигодою завозити імпортне пальне і отримувати надприбутки за рахунок необгрунтованого завищення цін.

Прем'єр-міністр зазначив, що минулого тижня державна компанія "Укргазвидобування" провела аукціон з продажу світлих нафтопродуктів за середньою ціною, що була значно нижче цінового коридору. Проте жодна компанія, яка продає імпортований бензин, не взяла участь у цьому аукціоні.

"Хоча в лютому зафіксовано збільшення переробки бензину на вітчизняних заводах на 20%, в цілому спостерігається тенденція збільшення обсягу імпортних нафтопродуктів на вітчизняному ринку", - йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну.

30.03.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250