Так чи потрібні українським автомобілістам нові права?

По ідеї, вже з сьогоднішнього дня українським водіям для виїзду за кордон необхідне посвідчення з терміном. Інакше можуть оштрафувати і не виплатити страховку.

29 березня закінчився термін, коли, відповідно до Міжнародної конвенції про дорожній рух, для виїзду за кордон у водійських правах українців міг не вказуватися термін їх дії. Чи означає це, що всім, хто їде на авто за кордон, доведеться змінювати права?

На думку юристів, конвенція - це не закон, а рекомендація, так що її можна і не виконувати ... «Але на практиці, якщо європейський поліцейський захоче до вас причепитися, то відсутність кінцевої дати на ваших права дасть йому привід», - говорить адвокат Вадим Володарський. За словами тих, хто їздив на авто в турпоїздки, особливо прискіпливі поліцейські в Греції та Італії, де можуть вимагати навіть Міжнародне водійське посвідчення (книжечка, в якій на 6 мовах, включаючи російську, містяться дані про водія), яке коштує 900 грн. і видається лише на три роки.

У ДАІ стверджують, що замінити права повинні всі виїжджають за кордон (на території України дійсними залишаються нинішні права, незалежно від дати їх видачі). За словами керівника прес-служби ДАІ Ігоря Клопотова, зі старими правами вас випустять за кордон, але якщо, наприклад, машину зупинить полісмен за порушення правил дорожнього руху або ви потрапите в ДТП, можливі проблеми: водія можуть звинуватити в керуванні авто без прав, виписати штраф і заборонити подальший рух, а страхові компанії - не відшкодують збитки. Також вам можуть не дати машину напрокат.

Коштувати заміна буде близько 150 грн., і тим, хто останні 12 місяців керував авто (це можна підтвердити, пред'явивши техпаспорт зі своїм прізвищем), іспити здавати не треба.

Однак чи готові вже нові права з датою в ДАІ, сказати важко.

30.03.2011

рекламный баннер 300 на 250