Дарницький міст стане хорошою альтернативою мосту Патона

З вчорашнього дня по мосту Кирпи (Дарницький автомобільно-залізничний мостовий перехід) можна їздити в обидва боки.

Як і було обіцяно, влада відкрила заїзд на міст з боку Столичного шосе і автомобільну частину з правого на лівий берег. Раніше, як відомо, можна було їздити лише з лівого на правий. А повністю міст, включаючи ще по одному з'їзду і заїзду, здадуть до 1 вересня 2011 року. Для завершення будівництва необхідно ще 750 млн. А після цілісного запуску він стане одним з самих дорогих в Європі - 9 млрд. грн..

Правда, поки міст зовсім не користується популярністю серед водіїв. Спочатку планувалося, що шість смуг Дарницького залізнично-автомобільного мосту будуть щодня пропускатиме близько 35 тис. авто в день. Це дозволить суттєво розвантажити інші мости, особливо Патона і Південний, чия пропускна здатність така ж. Після відкриття у грудні руху з лівого на правий берег і з'їзду до мосту Патона міська влада розраховувала забезпечити зелене світло водіям, які вранці їдуть на правий берег. Запущена частина моста повинна була перебрати на себе частину транспорту з Харківського масиву, Позняків і Березняків. Але, за даними «Яндекс.Пробки», ситуація покращилася незначно.

«Відкритий на правому березі з'їзд з мосту веде до тієї ж розв'язки на мосту Патона. А там постійні пробки в години пік. Я буду по ньому їздити, коли наприкінці року добудують з'їзд у бік Столичного шосе і Південного мосту. А ще багатьом водіям важко знайти заїзд на міст на лівому березі - немає покажчиків », - говорить водій Максим.

Вчора на мосту майже не було авто. Не виключено, що така ж ситуація буде потім. Справа в тому, що для заїзду на новий міст з боку центру потрібно кілька кілометрів їхати на розворот до світлофора біля Проспекту Науки на Столичному шосе, так як на Південному мосту розворот не дає можливості потрапити на новий міст.

На це йде близько 15 хвилин без пробок. Але відомо, що вечорами на світлофорі біля Проспекту Науки скупчуються пробки і для розвороту знадобиться набагато більше часу. Так що їздити по новому мосту на лівий берег будуть лише ті водії, які їдуть з боку Кончі-Заспи або вул. Академіка Заболотного. А ось 28 травня, коли здадуть заїзд з центру у бік лівого берега, міст дійсно стане порятунком для міста. Це буде альтернатива мосту Патона для жителів Русанівки, Харківського, Позняків. А значить, пробки на ньому стануть значно менше. Ще поліпшиться ситуація повинна в 2013 році, коли на лівому березі побудують пряму дорогу на Харківське шосе.

01.04.2011

рекламный баннер 300 на 250