У Раді зареєстрований законопроект про заборону куріння за кермом

Депутати Верховної Ради Лілія Григорович, Володимир Карпук та Зиновій Шкутяк (блок НУ-НС) пропонують парламенту заборонити куріння тютюнових виробів водіям транспортних засобів.

Про це йдеться в законопроекті № 8326 Про внесення змін до законодавчих актів України (у частині вдосконалення окремих положень про продаж, маркування, реклами та заборони паління тютюнових виробів), зареєстрованому в Раді 1 квітня.

Зокрема, пропонується доповнити перелік місць, де заборонено куріння тютюнових виробів, зазначений у законі Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, пунктом «водіям транспортного засобу».

У пояснювальній записці зазначено, що куріння водіїв за кермом призводить до численних дорожньо-транспортних пригод і пожеж, особливо в літній час.

Приміром, відзначають автори, у Великобританії в законі Про правила дорожнього руху закріплено як правопорушення куріння водієм за кермом і встановлено штраф у розмірі 5000 у.о., також законодавством Кіпру передбачено штраф за куріння водія за кермом.

Крім того, законопроект передбачає додаткове зазначення на пачці, коробці або сувенірній упаковці тютюнової продукції, а також в рекламі тютюнових виробів інформацію про зміст моноксиду вуглецю в димі однієї сигарети.

У пояснювальній записці до проекту зазначено, що вплив моноксиду вуглецю є дуже небезпечним для організму людини, і така небезпека збільшується внаслідок того, що він не має запаху - отруєння може настати непомітно.

Автори документа підкреслюють, що навіть незначна кількість моноксиду вуглецю, який надходить у повітря і вдихається людиною, може викликати нудоту і запаморочення - вдихання повітря, в якому міститься 0,3% окису вуглецю за обсягом, може призвести до смерті людини.

Крім того, депутати пропонують ввести на законодавчому рівні термін «тютюн орального вжитку», яким визначити всі тютюнові продукти, які вживаються орально, крім продуктів, які курять або жують, створені повністю або частково з тютюну у вигляді пилу, маленьких частинок, або в їх комбінації, особливо ті, які представлені у дозованих або пористих конвертах або у вигляді, який передбачається для продукту, готового до вживання.

При цьому законопроектом пропонується заборонити оптову та роздрібну продаж тютюну орального вжитку.

04.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250