Дороге паливо відіб'ється в цінах на зерно

Внаслідок зростання цін на нафтопродукти в Україні, витрати аграріїв на проведення цьогорічної посівної компанії збільшаться на 600 млн.грн., в порівнянні з минулим роком.

При збереженні врожайності на рівні 2010 року, собівартість тонни зерна збільшиться на 3% -5%. Такий прогноз висловив сьогодні в ході круглого столу "Зростання цін на паливо в Україні: точки кипіння і ланцюгова реакція економіки" заступник генерального директора Української аграрної конфедерації (УАК) Олександр Ярославський.

О. Ярославський зазначив, що в цьому році собівартість тонни зерна буде знаходиться на рівні 920 грн, в той час, як в 2010 році собівартість 1 тонни зерна становила 880 грн.

За словами О. Ярославського, ці витрати можуть незначно вплинути на підвищення загальної вартості польових робіт, у разі високого урожаю зернових.

"Це буде досить болюче і знизить прибутки аграріїв. Але у випадку якщо врожайність цього року буде висока, це підвищення витрат нівелюється", - зазначив О. Ярославський.

За словами заступника гендиректора УАК, сьогодні аграрії не відчувають дефіциту палива для проведення посівної, однак у них є претензії до його якості.

"Існує держпрограма по забезпеченню аграріїв нафтопродуктами на пільгових умовах, але на жаль деякі фермери, які володіють технікою імпортного виробництва, намагаються уникати такого палива, з-за низької якості", - пояснив А. Ярославський.

Нагадаємо, за прогнозами асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", виробництво зернових в Україні в 2011 році виросте на 10%, при цьому собівартість їх виробництва - як мінімум на 28%.

05.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250