На деяких АЗС немає «звичайного» бензину

Кабмін вимагає від операторів нафторинку, щоб бензин продавався не дорожче 9,75 грн./літр.

Після введення Кабміном «стелі» за цінами на бензин в 9,75 грн./літр «високооктану» А-95 трейдери знайшли лазівку, як підвищувати ціни, не побоюючись покарання. На АЗС деяких «брендових» мереж тепер геть-чисто відсутній звичайний А-95 - пропонуються лише його поліпшені версії (євро, плюс, мустанг і т.д.). Коштують вони, відповідно, дорожче - до 10,20 грн. Втім, на більшості заправок А-95 є. І ціна, за деякими винятками, не перевищує зазначений Кабміном поріг в 9,75 грн./л..

Уряд погрожує, що буде вживати заходів до спекулянтів (нещодавно Антимонопольний комітет оштрафував на десятки мільйонів кілька компаній, у яких були найвищі ціни). «Штраф у 150 млн. грн. - перша ластівка. Держава завжди буде жорстко стежити за цінами на нафтопродукти, і коригувати їх у бік зменшення», - запевнив міністр енергетики Юрій Бойко.

Втім, трейдери говорять, що не можуть торгувати собі в збиток. «При зростанні світових цін будуть рости ціни і в Україні, - говорить комерційний директор столичної мережі АЗС КЛО В'ячеслав Стешенко. - За нинішніх цінах на нафтопродукти ціна на заправках не може бути нижче 9,9 грн. за літр».

Нагадаємо, що далеко не всі заправки перебувають в однаковому положенні. Ті, хто торгує імпортним бензином, дійсно не тягнуть рівень в 9,75 грн. за літр. А ось дочки російських нафтовиків - ТНК і «Лукойл», які володіють в Україні нафтопереробними заводами (на які вони поставляють власну ж нафту), в цей рівень цілком укладаються. І якщо імпортери «горючки» перестануть продавати паливо, стверджуючи, що не можуть вкластися в ціну, яку визначив уряд, їх місце на ринку швидко займуть російські нафтовики.

05.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250