ДАІ вже видає права з терміном придатності

В Україні повним ходом йде видача нових прав з обмеженим терміном дії. Отримати безстрокові «корочки» вже неможливо.

Всі майбутні водії, які успішно склали іспити в ДАІ, вже отримують права з терміном «придатності».

Нагадаємо, що український уряд встановив для національних водійських посвідчень безпрецедентно тривалий термін дії - в 50 років. Похвалитися подібним строком навряд чи зможе ще якась країна учасниця Міжнародної конвенції про дорожній рух.

Нагадаємо, що вимога обмежити термін дії прав як раз і продиктовано Конвенцією (ст. 43 і положенням № 6). Отримати безстрокові права в Україні вже не можна - такі документи у вітчизняних МРЕВ вже не видаються. Про це повідомив начальник прес-служби Департаменту ДАІ Ігор клопотів.

Права з терміном дії в 50 років також отримують водії, які вирішили замінити свої старі «корочки». Цей термін проставляється з моменту видачі нового посвідчення.

Обов'язкового обміну прав не передбачено і старі документи використовуються нарівні з новими. Можна по ним їздити і за кордоном - ст. 43 Конвенції передбачає, що всі національні посвідчення, видані раніше, повинні взаємно визнаватися всіма країнами учасницями.

Разом з тим, Ігор клопотів, рекомендує автолюбителям, які планують виїжджати за кордон, щоб уникнути проблем замінити права. За його словами, не виключені ситуації, коли поліцейські інших країн можуть засумніватися в дійсності українських посвідчень - наприклад, їм не донесли інформацію про взаємне визнання старих прав і в даному випадку, щоб підтвердити це доведеться шукати і пред'являти відповідний текст Міжнародної конвенції. Можуть також виникнути проблеми і при отриманні автомобіля напрокат.

06.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250