Чистка карбюратора своїми руками

Основний ворог карбюраторів - брудне паливо. Через брудне паливо можливі збої в роботі карбюратора в процесі змішування палива і повітря: або багато палива - мало повітря, або, навпаки, мало палива - багато повітря. У будь-якому випадку це позначиться на роботі двигуна.

Для визначення складу суміші можна використовувати аналізатор газів для тестування вихлопних газів. Аналізатор вимірює рівень чадного газу, вуглеводнів і кисню. Про збої в концентрації суміші можуть сказати свічки запалювання. Сіро-коричневий колір свічок говорить про правильну пропорції суміші. Чорні, закопчені свічки показують, що в суміші переважає паливо, а білі або світло-сірі свічки говорять про надлишок повітря в суміші.

Наступний крок - це візуальний огляд карбюратора. Якщо ви помітили нагар і іржу, то карбюратор потрібно чистити. Чистка карбюратора - це не п'ятихвилинна справа. Виділіть свої вихідні на цю процедуру.

Для чищення карбюратора потрібні такі матеріали:

Інструкція до вашого автомобіля. Вона потрібна, що зняти, розібрати, зібрати і знову встановити карбюратор.

Чисті гладкі ганчірки, не махрові.

Очисник карбюратора (спрей і рідкий).

Довгі гумові рукавички, стійкі до сильних розчинників.

Балончик стисненого повітря.

Скляна або металева банка, яка не розчиниться при контакті з розчинником.

Палички або зубочистки.

Захисні окуляри (згідно техніки безпеки).

Старий одяг, який не шкода зіпсувати.

Гайкові ключі і викрутки.

Існує великий вибір очищувачів для карбюраторів. Їх виробляють дуже багато автомобільних та хімічних компаній. Зайдіть в автомагазин і виберіть будь-який очищувач спеціально для чищення карбюраторів. Якщо вам пропонують інший, не спеціалізований очищувач, який добре розчиняє органічні жири, відмовтеся. Він, можливо, добре чистить штани або електроплиту на кухні, але може не впоратися з брудом в карбюраторі.

Перед початком роботи обов'язково прочитайте інструкцію із застосування карбюраторних очисників. Вони, як правило, містять могутні органічні розчинники, легко займисті і токсичні. Застосовувати їх слід тільки в добре провітрюваному приміщенні. Вони також агресивні по відношенню до фарб, пластмасовим лінзам ваших очок і жирів органічного походження, тому будьте обережні.

Якщо ви думали, що достатньо побризкати спреєм в карбюратор, і все готове, то поспішаємо вас розчарувати - це не допоможе. Сильно забруднений карбюратор доведеться знімати, розбирати і чистити всі його компоненти.

Для зняття і розбирання карбюратора, дотримуйтесь інструкції по ремонту вашого автомобіля. Слідкуйте за тим, щоб не втратити пружинки, гвинтики та інші дрібні деталі. Розбираючи карбюратор, чистіть кожну деталь. Всі гумові та пластмасові деталі слід ізолювати від очисника, так як він може їх деформувати.

Після того, як ви розібрали карбюратор, металеві деталі зберіть в металеву коробку або скляну банку і залийте їх очищувачем і дайте постояти, періодично перемішуючи. Потім під струменем води почистіть деталі старою зубною щіткою або зубочистками.

Не намагайтеся колупати у вихідних отворах в карбюраторі і клапанах. Ці отвори подають паливо і повітря і дуже важливі для злагодженої роботи двигуна. Такі отвори прочищають аерозолем або стисненим повітрям. Рідкий очищувач можна використовувати повторно. Деякі економні автолюбителі використовують очищувач по кілька разів.

Після закінчення чищення карбюратора, ретельно просушіть його і зберіть відповідно до інструкції. Очищений карбюратор потрібно буде встановити в автомобілі і заново його налаштувати.

Для запобігання забруднення карбюратора необхідно вчасно змінювати повітряні та паливні фільтри. Це потрібно робити кожного разу, коли ви міняєте свічки.

05.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250