На авто по мокрій дорозі. Правила безпеки для водіїв

На мокрій дорозі автомобіль поводиться інакше, а в умовах поганої видимості ризик потрапити у ДТП збільшується в рази.

По-перше, дотримуйтеся дистанції. Це правило потрібно виконувати і в гарну погоду, але в умовах дощу видимість значно погіршується, а отже, дистанцію до попереду  їдучого автомобіля, потрібно ще більше збільшити. Те ж стосується і швидкісного режиму. В умовах негоди не варто розганятися, навіть якщо ви вважаєте, що здатні контролювати ситуацію. Справа в тому, що її можуть не контролювати сусідні автомобілі. Крім того, проїжджаючи калюжі на високій швидкості, ви цілком можете отримати порцію води і бруду самі, а також ощасливити ними сусідні автомобілі.

В обох випадках частина водіїв тимчасово втратять видимість, а отже, контроль над ситуацією, а значить створиться аварійно-небезпечна ситуація. Природно, що на такий випадок очищувачі скла повинні бути включені. Незважаючи на те, що бічне скло в такій ситуації, має неприємну тенденцію до запітніння, опускати їх категорично не можна. І справа не в тому, що вас можуть намочити. Просто, отримавши порцію бруду в очі, ви вже точно втратите контроль над ситуацією, а ваш автомобіль стане на кілька секунд фактично некерований.

Перед калюжами швидкість слід знижувати. Для цього є кілька вагомих причин. По-перше, під водою можуть ховатися ями. По-друге, вода, потрапляючи на гальмівні диски, може різко знизити гальмуючу здатність вашого автомобіля. Проїхавши калюжу, потрібно просушити гальма. Для цього достатньо кілька разів натиснути на них. По-третє, проїжджаючи калюжу на високій швидкості, водій може відчути, що автомобіль став некерованим. Як ніби машина їде по льоду. Це ефект аквапланування - вода не встигає витіснятися з-під коліс, тому автомобіль починає плисти по воді, в самому прямому сенсі! У такому випадку потрібно не змінюючи траєкторії скинути газ і проїхати водну перешкоду і тільки після цього почати поступово гальмувати. У будь-якому випадку потрібно пам'ятати, що погана видимість не тільки у вас, але і в інших учасників руху. Тому потрібно уникати різких рухів, таких як раптова зміна смуг, різке гальмування або навпаки швидкісні маневри.

Правила водіння в дощ і на мокрій дорозі

У перші пару годин після початку дощу будьте особливо уважні на дорозі. У суху погоду дорога покривається плівкою з пилу і масла, що витекло з автомобілів, що проїжджають по ній. Вони висихають, а коли починається дощ, то знову розмокають і роблять дорогу надзвичайно слизькою. Якщо дощ сильний, то через кілька годин він змиває з дороги всьой накопичений на ній бруд, і водіння стає не таким небезпечним.

Якщо вам треба встигнути куди-небудь вчасно, а на вулиці ллє як з відра, то краще виїхати заздалегідь. Врахуйте, що швидкість автомобільного потоку в дощ у середньому становить 40 - 50 км/год.

Якщо вам потрібно зупинитися, то в дощову погоду потрібно починати гальмувати набагато раніше, і на гальмо потрібно натискати плавно. Раннє гальмування дозволить водієві, що їде за вами, побачити, що ви збираєтеся зупинитися, і теж скинути швидкість.

У дощову погоду не користуйтеся круїз-контролем. У багатьох моделях автомобілів круїз-контроль не адаптований під сиру погоду, тому якщо його включити, то машина стане вести себе, як ніби дорога суха, а це неприпустимо.

Намагайтеся об'їжджати великі калюжі. Пам'ятайте, що в них можуть бути відкриті каналізаційні люки, булижники та інші речі.

Не їдьте по калюжі на великій швидкості - зробивши це, ви можете залити запалювання, і тоді ваша подорож займе набагато більше часу.

У дощ потрібно пересуватися з запаленими фарами. Але пам'ятайте, що дальнє світло для цих цілей не підійде - воно буде відбиватися від крапель дощу і зліпити вас. У дощ ідеально підходять протитуманні фари.

Якщо дощ настільки сильний, що ви втрачаєте з виду автомобіль що іде попереду, то, можливо, вам варто припаркуватися і перечекати зливу.

Якщо у вас невеликий досвід водіння в дощову погоду, то постарайтеся прилаштуватися за яким-небудь автомобілем, що їде в тому ж напрямку, що і ви, і нехай він буде вам «поводирем».

У дощ краще триматися подалі від автобусів і вантажівок. З-під їх великих коліс в дощову погоду зазвичай летить багато бруду, який, потрапивши до вас на лобове скло, може повністю позбавити вас огляду.

Якщо ви відчуваєте, що ваш автомобіль починає нести, то не потрібно робити різких рухів - тиснути на педаль гальма або судорожно викручувати кермо. Ваш автомобіль може закрутити. Просто заберіть ногу з педалі газу і повільно натисніть на педаль гальма.

Не виїжджайте в дощ, якщо у вас не працюють двірники. Без двірників у дощ видимість буде дорівнювати нулю.

07.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250