Який колір автомобіля переважніше

Дорожній рух це динамічний калейдоскоп з кольоровими картинками які змінюються щосекунди. Протягом навіть невеликого відрізка шляху водій відзначає незліченну кількість потрібних і непотрібних для безпечного управління картинок-ситуацій. Колірна гамма (колір, світло, світлість, контрастність, веселка) дуже впливає на безпеку руху.

 З приводу «колір автомобіля безпека руху» статистика дорожньо-транспортних пригод стверджує, що на частку зіткнень автомобілів темних кольорів припадає 61,3% випадків пригод, темних зі світлими 32,6, світлих зі світлими 6,1%. Аналіз аварійності в Швеції показав, що чорні автомобілі (6% усієї маси обстежених) мали відношення до 22,4% пригод, темно-сині, сині і темно-сірі (41,3%) до 61,2, червоні (6,5% ) до 2,4% дорожньо-транспортних пригод. Американські дослідники виявили, що автомобілі темного кольору були учасниками 57% подій, що трапилися з автомобілями контрольної групи, в той час як автомобілі світлих і яскравих забарвлень учасниками 43% дорожньо-транспортних пригод. У Бельгії було проведене опитування 147 поліцейських-регулювальників, з яких 47 відзначили, що за допомогою кольору автомобіля можна значно підвищити рівень безпеки руху.

Дослідниками встановлено, що забарвлення автомобіля істотно впливає на оцінку його швидкості та відстані до нього. Наприклад, здається, що червоний автомобіль швидше рухається і знаходиться на ближчій відстані, ніж насправді, а автомобілі синіх і зелених кольорів навпаки.

 Коли ви проїжджаєте повз пішоходів, врахуйте, що діти і люди середнього віку тримаються на відносно більшій відстані від світло-червоних і жовтих автомобілів, а літні намагаються перейти дорогу перед такими автомобілями на найближчій відстані. Мабуть, це пов'язано з тим, що для них червоний і жовтий кольори асоціюються з сигналами світлофора. Крім того, ці кольори літні люди розрізняють більш рельєфно і контрастно, що додає їм деяку упевненість, адже їм важко визначити відстань до автомобілів темних і сірих відтінків.

 До зорових ілюзій, викликане кольором, відноситься також спотворення сприйняття розмірів об'єкту. Наприклад, автомобілі темних забарвлень зорово видаються меншими, ніж світлі. Можливо також спотворене формосприяття об'єкта. У ряді випадків з-за кольору автомобіля його можна не помітити.

 Поширена думка, начебто проблема, пов'язана з кольором кузова, вирішиться, якщо автомобілі будуть мати світле і яскраве забарвлення, що забезпечує хорошу видимість в будь-яких дорожніх умовах. Але це вірно лише частково. Досвідчені водії не раз помічали, що як тільки на дорозі з'являється кілька яскравих машин, чекай аварії чи критичної ситуації.

 Ось яким автомобілям віддали перевагу жінки у Франції в 1994 році: автомобілі білого кольору вибрали 27%; сірого 18%, синього 17%, червоного 15%, жовтого 17%, зеленого 6%.

 Якщо водій роздратований, треба знати, що «охолодження» організму здійснюється за допомогою сірих і темних тонів (мабуть, тому запальним водіям краще утриматися від придбання яскравих автомобілів). Якщо ви збуджені, спрямуйте свій погляд на елементи сірого кольору, ви відчуєте полегшення.

Якщо ви відчуваєте себе млявим, інертним, знайте, що червоний і особливо яскраво-червоний колір «розігріває» організм. Правда, варто відзначити, що червоний колір підвищує агресивність.

Коли потік автомобілів буває дуже строкатим, це може сильно заважати сприйняттю. У такому випадку слід зупинити погляд на будь-якому кольорі, щоб зменшити роздратування, але не випускати з уваги дорожню ситуацію.

Отже, колір найважливіший елемент дорожнього руху для кожного водія, співробітника ДАІ і пішоходів. Це показник стилю водія, так як колір впливає на підсвідоме сприйняття навколишнього світу. Це іноді основна характеристика сприйняття, а іноді і дуже важливе допоміжне посилення графічних символів.

Вчені розробили символіку сприйняття людини при різних психологічних особливостях впливу кольору і колірної гами.

Білий. Колір мрії, ідеальний, але вимагає ретельного догляду. Оптимальний колір в сонячну погоду. У потоці машин білий колір автомобіля безпечніше, ніж інші кольори, але якщо потік переважно складається з одних білих машин, все зливається в суцільний екран білого кольору. У сніжну погоду білий колір автомобіля небезпечніше, ніж інший колір.

Білий колір нікого не відштовхує, але й не завжди притягує. Він нейтральний тому, що складається з усіх кольорів. Білому кольору віддають перевагу багато чоловіків і жінки.

Якщо ви за кермом білого автомобіля, слід остерігатися чорних. Якщо ви на коричневому або бордовому автомобілі, остерігайтеся білих машин. Для європейців білий колір символізує чистоту, молодість, невинність. У Китаї білий колір вважається траурним.

Чорний. Колір похмурого сприйняття життя і постійної невпевненості в собі. Ті, хто одягається в чорне або їздить в чорному лімузині, суворі і щасливі тільки зовні. Любителі чорного кольору часто відчувають депресію. Втім, якщо водія на чорному автомобілі привертають партнери на помітних, яскравих автомобілях, то ще не все втрачено. Це люди, у яких песимістичний настрій часто розсіюється.

 Сірий. Його вибирають розсудливі і недовірливі люди. Це «сірі мишки» або «сірі кардинали», а іноді й «сірі чистокровні скакуни». Сірий колір нейтральний, йому віддають перевагу люди, які не хочуть голосно заявляти про себе. «Вночі всі кішки сірі», тому вночі сірі автомобілі менш помітні, ніж автомобілі більш яскравих кольорів. Особливо небезпечний сірий автомобіль, якщо він стоїть без сигнальних вогнів у сутінки і темний час доби.

Якщо сірий колір не подобається і водій його боїться, це ознака боягузтва, імпульсивності, легковажного характеру. Втім, сірий «Мерседес» ефектніше червоного «Москвича».

Червоний. Колір пристрастей, у тому числі і автомобільних. Автомобіль червоного кольору вибирають, як правило, люди сміливі, вольові, товариські, але владні і запальні.

Ті, хто не любить червоного кольору і кого він дратує, часто страждають комплексом неповноцінності. Це особливо небезпечно на дорозі. Навіть сигнал червоного кольору світлофора викликає у цих людей почуття незадоволеності собою.

Червоний колір активізує діяльність мозку, різні його відтінки часом викликають роздратування і злість. Зазвичай символізує небезпеку. Позитивно сприймається в Норвегії, Мексиці, Іраку і Росії, але не в Ірландії. Червоний колір в Китаї колір свята і удачі, в Індії життя, ентузіазму.

 Одна з небезпечних ілюзій пов'язана з червоним кольором автомобілів що обганяють вас. Відбувається оригінальне складання швидкості і кольору автомобіля що обганяє. Якщо автомобіль яскраво-червоного кольору йде по своїй смузі праворуч від вас, складається враження, що він хоче «підрізати» і вбудуватися перед вашим автомобілем. Чим вище швидкість «червоного» автомобіля, тим сильніше цей ефект.

Жовтий. Свідчить про спокій, невимушеності у відносинах між людьми, інтелігентності, комунікабельності, допитливості, цікавості і сміливості на дорозі життя.

Той, хто їздить на жовтих машинах, добре пристосовується до будь-яких ситуацій в житті і на дорозі. Ті, хто не любить жовтого кольору, зазвичай неконтактні, замкнуті, зосереджені на собі, песимісти.

 Жовтий колір активізує діяльність мозку, довше залишається в пам'яті. «Липкий» колір, притягує як магніт. Скорочує відстань. У Сирії це символ смерті, в Європі символ розпачу, а в Індії позначає пишність. У Китаї він найбільш популярний після червоного і є символом імперії золотого століття. На дорогах цієї країни багато жовтих автомобілів.

 Оранжевий. Його люблять люди, що володіють інтуїцією, мрійники. Однак це колір лицемірства і облуди. Помаранчевий активізує емоційний стан людини і тварин, створює ефект веселощів і благополуччя. Особливо любимий в Голландії, мабуть, завдяки тюльпанам.

Зелений. Деякі відтінки цього кольору заспокоюють. Його люблять в Австралії, Ірландії, Мексиці і Росії. В Індії це символ миру і надії, в Китаї колір юнацтва та символ розкоші.

Колір природи, єства, життя, весни. Ті, хто віддає перевагу машини зеленого кольору, бояться чужого впливу на дорозі, шукають спосіб самоствердитися. Від них можна чекати непередбачуваних дій.

Синій. Колір моря (але не морської хвилі). У поєднанні з білим асоціюється з діяльністю людей, яка так чи інакше пов'язана з водою. Ці люди володіють високою духовністю, відрізняються чистотою помислів. Водії, які люблять синій колір, схильні до меланхолії, часто втомлюються. Такі люди люблять, коли навколо них упевнені і доброзичливі учасники руху (пішоходи, регулювальники та ін.) Ті, хто не любить синій колір, не впевнені в собі, замкнуті, хоча активно намагаються довести зворотне.

Блакитний. В Індії символізує правдивість. Блакитна троянда троянда забуття. У Китаї один з траурних квітів. На дорозі блакитний колір автомобіля іноді заважає правильно оцінити ситуацію. Це відбувається, якщо він довго маячить перед вами.

Коричневий і його відтінки. Колір, який характеризує впевненість водія в тому, що він володіє будь-якою ситуацією на дорозі. Ті, хто купує автомобіль цього кольору, цінують традиції і сімейне благополуччя. Існує неприємний, тьмяний коричневий колір, який характеризує жадібність, скнарість, егоїзм, скритність, а іноді і підлість.

 Салатний. Небезпечний колір на дорозі, так як він характеризує владних, недалеких людей, які нав'язують свою волю і тактику іншим учасникам руху, а самі в останній момент різко змінюють стиль керування, несподівано замінюючи один маневр іншим.

Рожевий (фламінго). Колір життя. Його вибирають люди, які хочуть бути добрішими. Якщо водій любить рожевий колір, він чутливий, сентиментальний. У прагматичних водіїв машини цього кольору на дорозі викликають роздратування.

Фіолетовий. Духовність і делікатність водіїв таких автомобілів дозволяють створити «довірчу атмосферу» на дорозі. Якщо водієві неприємний фіолетовий колір, це означає, що він дуже відповідально ставиться до ситуації на дорозі.

Сріблястий. Застерігає водія в умовах снігових заметів, поземки, завірюхи і особливо в місячну ніч.

30.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250