Охолоджуючі рідини

Багато хто з нас в якості охолоджуючої рідини хоч раз застосовували звичайну воду або хоча б дистильовану. Така охолоджуюча рідина замерзає при температурі нижче 0 °С з розривом радіатора, головки блоку або патрубків і закипає при температурі вище 100 °С з утворенням накипу, що засмічує радіатор і поверхні. Утримати двигун в такому діапазоні температур і взимку і влітку дуже не просто.

Повноцінна охолоджуюча рідина - це водний розчин моноетіленгліколя в різних концентраціях, названий антифризом.
Антифриз треба міняти, якщо:
термін дії застосовуваного більше рекомендованого (зазвичай 1-3 роки) - присадки і добавки втратили свої функції
Ви доливали в бачок звичайну недістілірованную воду протягом тривалого часу - збільшення накипу і нейтралізація присадок
Ви купили автомобіль з інших рук - чи впевнені в тому, що залито в систему
Ви використовували для системи охолодження не антифриз - рятуйте автомобіль

Антифриз (тосол) високої якості:
Забезпечує максимальний діапазон робочих температур від -65 °C до +135 °C
Містить змащувальні та антипінні добавки, що подовжують термін служби підшипника помпи водяного насоса
Охороняє сальник помпи та гумові деталі системи охолодження від висихання, розтріскування і течі
Має в складі потужні інгібітори корозії для пасивації та захисту металевих частин системи охолодження
Рекомендований для всіх типів двигунів з чавунним або алюмінієвим блоком циліндрів
Має високу теплопровідність, дозволяє уникнути виникнення "гарячих" ділянок у системі охолодження й утворення накипу
Безпечний для пластику, гумових деталей, лакофарбових покриттів
Концентрат антифризу щільніше води в 1.12 рази, відповідно упаковка в 5 л повинна важити 5.7 кг. Якщо її вага менша, значить це суміш концентрату з водою.

Однієї 5л упаковки концентрату вистачає для приготування 9 - 10 л рідини, що охолоджує.

Застосовувати не розбавлений антифриз немає сенсу, тому що температура його замерзання лише -13 °С. У міру розведення водою температура замерзання антифризу знижується і досягає мінімуму (близько -65 °С) при співвідношенні: 2 / 3 частини концентрату і 1 / 3 води.

Температура замерзання розчину в залежності від кількості доданої води вказується в таблиці на упаковці концентрату.

Охолоджуючі рідини з температурою замерзання -40 °С мають синій (бірюзовий) колір.

Антифризи з температурою замерзання -65 °С пофарбовані в червоний (рожевий) колір.

Якість антифризу залежить від якості і кількості присадок, які використовуються при його виготовленні. Однією з ознак якості антифризу є наявність офіційного допуску та відповідність одному із зарубіжних стандартів. Наприклад, американським - ASTM D3306 і ASTM D4556, бельгійському - BT-PS-606A, англійської - BS 6580, NATO S-759. Наявність на упаковці допусків BMW, DAF, Volvo, Mercedes-Benz, VW, GM, Ford говорить на користь вашого вибору.

Заміна охолоджуючої рідини
 Злийте стару охолоджуючу рідину при відкритому кранику обігрівача (Увага! Не відкривайте кришку радіатора, коли двигун прогрітий). Заповніть систему охолодження водою, промийте її протягом 10 хвилин при працюючому двигуні з відкритими кришкою радіатора і краном обігрівача. Дайте двигуну охолонути і злийте воду.

Згідно таблиці на упаковці і погодних умов, змішайте необхідну кількість концентрату з водою (краще дистильованою). Рекомендується використовувати від 50% до 70% концентрату в розчині.

Залийте суміш у систему охолодження. Частина суміші може не увійти в радіатор у зв'язку з наявністю повітряних пробок у системі охолодження. Заведіть двигун і дайте попрацювати з відкритою кришкою радіатора 10 хвилин. Заглушіть двигун.

Доведіть рівень охолоджувальної рідини до норми.

При зниженні рівня рідини в бачку завжди доливайте охолоджуючу рідину 50% сумішшю концентрату і води, якщо є підозри на витік рідини. Якщо рідина просто википає, можна доливати тільки дистильовану воду, тому що моноетиленгліколь майже не википає

При заміні антифризу на таку ж саму торговельну марку промивання системи охолодження можна не робити. Якщо ж Ви заливаєте антифриз іншої торгової марки, то систему необхідно промити, щоб уникнути непередбачуваної взаємодії присадок різних складів.

29.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250