Витрата палива. Заощаджуємо на бензині грамотно

Всім автомобілістам відомо, що можна водити автомобіль, не замислюючись про те, скільки палива споживає "залізний кінь" в тій або іншій ситуації, а можна економити бензин кожен день, не купуючи при цьому гібридний автомобіль.

Так звані прийоми екологічного водіння знайомі багатьом водіям. Наприклад, плавний старт зі світлофора без відпалу гуми економить не лише нерви оточуючих, але і ресурс мотора та бензин.

1.Слідкуйте за аеродинамікою. Економити паливо допомагає і хороша аеродинаміка машини. Якщо автомобіль не має форми Jaguar XK, знизити опір повітря можна за рахунок зняття з кузова різних дрібних деталей, як то багажник на даху, кріплення для перевезення велосипедів, якщо вони, звичайно, не є життєво необхідними.

2. Частіше прибирайтеся в машині. Слідкуйте за тим, щоб у салоні не накопичувалось все те, що давно пора викинути або відвезти в гараж. Зайвий багаж тільки збільшує вагу машини, що, у свою чергу, підвищує витрату палива.

3. Перевіряйте шини. Наполовину здуті покришки збільшують не тільки шанси потрапити в ДТП, а й споживання бензину. Витрата палива в цьому випадку може збільшитися на 3%.

4. Використовуйте кондиціонер обачливо. Кондиціонер або клімат-контроль в машині - річ незамінна. Але не варто використовувати подібні блага цивілізації постійно. За статистикою, охолодження повітря в машині здатне підвищити витрати палива 1 л на 100 км. Так що використовуйте клімат-контроль тільки за потребою.

5. Знижуйте кількість обертів в хвилину. Для тих, у кого автомобіль з МКПП. Перемикайте передачі трохи раніше, в районі 2500 об/хв для бензинових моторів і 2000 об/хв для дизельних.

6. Вимикайте двигун в пробках. Якщо потік автомобілів не рухається і не планує цього робити найближчі півгодини, краще зовсім заглушити мотор, щоб уникнути зайвої витрати палива.

7. Плануйте маршрут. Щоб "не нарізати круги" по незнайомій трасі, краще по можливості заздалегідь спланувати поїздку, вибравши оптимальний маршрут. До того ж, в даний час вже з'явилися "розумні" навігатори, які допоможуть не тільки дістатися до пункту призначення, а й зробити це з мінімальними витратами палива.

8. Слідкуйте за дорогою. Уважність до дорожньої ситуації допоможе заздалегідь передбачити на яких ділянках може знадобитися прискорення або навпаки зупинка. Нагадаємо, екстрене гальмування збільшує витрату палива. Якщо в машині є така корисна функція як круїз-контроль, користуйтеся.

9 та 10. І самий ефективний спосіб заощадити паливо - користуватися альтернативними видами транспорту. Якщо поїздка коротка, а умови дозволяють, пройдіться пішки або скористайтеся велосипедом. Якщо ж ні, заощадити літри бензину допоможе громадський транспорт.

07.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250