Вибір автошин

Ось основні питання, які задають люди при покупці шин. Ми постаралися відповісти на них зрозумілою мовою і достатньо коротко:

 1. Які шини купувати? Ширші або вужчі? Вищі або нижчі?
2. Подорожче або подешевше? І чим вони відрізняються окрім ціни?
3. Чим відрізняється направлений малюнок протектора від симетричного? І який краще?
4. Чи можна ставити шини з різним типорозміром або малюнком протектора на різні осі автомобіля?
5. Що таке дощові шини? І в якому випадку їх потрібно купувати?
6. Яка шина краще для зими: шипована або нешипована?
7. Чи можна ставити зимові шиповані шини тільки на провідні колеса?
8. Чому шина може лопнути на ходу і як цього уникнути?

1. Які шини купувати? Ширші або вужчі? Вищі або нижчі?

На одну і ту ж машину завод рекомендує шини різного типорозміру. Це залежить від того:
- Які диски стоять на вашому автомобілі залізні або з алюмінієвого сплаву. (Диски з алюмінієвих сплавів зазвичай мають більший радіус)
- Для якого сезону використовується дана маркіровка шини - для зими або для літа.
- Який двигун і якої потужності встановлений на вашому автомобілі.

Ми рекомендуємо вибирати шини з тих розмірів які рекомендує завод виготівник вашого автомобіля.

Увага! Не дотримання цих рекомендацій може призвести до погіршення керованості вашого автомобіля, спотворення свідчень спідометра, а так само до руйнування самих шин!

 При установці шини з шириною або висотою більше рекомендованої: вона може (особливо при повороті керма) тертися об нерухомі частини кузова або важелі підвіски. При установці шини меншої ширини або висоти: автомобіль стане жорсткішим, збільшиться вірогідність пошкодження колісного диска, посилиться навантаження на всі вузли підвіски і підшипники.

Вибираючи шини з рекомендованих типорозмірів потрібно керуватися наступним:
Більш широка шина:

плюси:
- Більша пляма контакту автомобіля з дорогою
- Кращі характеристики при гальмуванні і розгоні (особливо у автомобілів з потужним двигуном)
- Краще проходження повороту на великій швидкості

мінуси:
- Збільшення ціни
- Збільшення ваги (помітно позначається у автомобілів з невеликим об'ємом двигуна 1.4 -1.5 літра)
- Невелике збільшення витрати палива
- Збільшення ефекту аквапланування (машина втрачає управління при попаданні в калюжу або в сніжну кашу)

Тут вибір залежить від ваших особистих переваг і фінансових можливостей. У принципі вважається, що на більш потужну та швидку машину потрібно ставити ширші шини. І навпаки, на машину з невеликим об'ємом двигуна немає сенсу ставити широкі шини.

2. Подорожче або подешевше? І чим вони відрізняються окрім ціни?

Часто при покупці шин покупець, роздивляючись різні моделі шин, питає: - "Чому ця шина стоїть майже в два рази дорожче, адже на вигляд вона точно така ж?"

Дійсно, візуально шини можуть бути дуже схожі, але не все так просто. У дорогій шині використовуються новітні технології та матеріали. Використовується спеціальний склад гуми і новітні розробки конструкції корду.
Все це дозволяє поліпшити важливі характеристики шини:
- Зменшується вага шини, а значить і динамічні характеристики автомобіля.
- Зменшується витрата палива
- Істотно збільшується пробіг шини
- Поліпшується керованість автомобіля, знижується гальмівний шлях (а значить збільшується ваша безпека і безпека оточуючих вас людей)
- Знижується рівень шуму

От за що ви платите, купуючи дорожчу модель.

3. Чим відрізняється направлений малюнок протектора від симетричного? І який краще?

 Існують три основні види малюнка:

Сімметритчний малюнок протектора
 
Не симетричний малюнок протектора

Спрямований малюнок протектора
 

Останнім часом направлені і несиметричні малюнки протектора стали застосовуватися все частіше і частіше, особливо на дорогих моделях. Це пов'язано з більш хорошими характеристиками шини, які вдається отримати, в порівнянні з симетричним малюнком протектора. Вдається отримати більш хороший викид води або снігу з плями контакту, при збереженні, а іноді і поліпшенні інших параметрів.

Шини з направленим малюнком протектора:
Увага! Шина з направленим малюнком протектора повинна обертатися тільки в напрямку стрілки, яка розташована на боковині шини. Неправильна установка шини призводить до значного погіршення керованості автомобіля і до швидшого зносу шини.

 Направлені шини показують прекрасні характеристики. Єдиний недолік направленої шини, це неможливість переустановки (без перебортування) колеса з лівого боку - на правий. А значить невідомо, як встановити запасну шину на диск, адже не відомо яку шину проколеш - ліву чи праву?

Рекомендації:
Взагалі краще возити з собою з симетричним малюнком протектора, вона універсальна. А якщо малюнок протектора на запасний шині спрямований, то краще встановлювати шину на колісний диск для правої сторони. За статистикою праві колеса більш схильні до проколів і пошкоджень ніж ліві. Праворуч більше ям, брудніше і будь-який виїзд на узбіччя (особливо на великій швидкості) може закінчитися проколом.

Шини з несиметричним малюнком протектора:
Увага! Шина з несиметричним малюнком протектора повинна встановлюватися тільки написом OUT Side зовні автомобіля і відповідно IN Side до центру автомобіля. Неправильна установка шини призводить до значного погіршення керованості автомобіля і до швидшого зносу шини. Ці шини показують дуже хороші характеристики і у них відсутня проблема з установкою "запаски" тому зовнішня сторона завжди залишається зовнішньою.

Шини з симетричним малюнком протектора:
 Симетричні шини, володіючи пристойними характеристиками, мають одну, але дуже важливу перевагу це показник ціна-якість. Для багатьох автовласників цей показник є вирішальним, адже не для всіх потрібні супер-характеристики на великих швидкостях, а багатьом потрібні недорогі, але якісні шини.

4. Чи можна ставити шини з різним типорозміром або малюнком протектора на різні осі автомобіля?

За правилами дорожнього руху ви зобов'язані ставити шини одного типорозміру, з однаковим малюнком, на одну вісь автомобіля. На різні осі ви можете ставити різні пари шин, за умови відповідності їх типом та розміром, рекомендованому заводом виробником автомобіля. Проте використання шин з різним типорозміром і малюнком призводить, як правило, до погіршення технічних характеристик, закладених заводом виробником. Можливо погіршення керованості машини, збільшення гальмівного шляху, збільшення схильності до занесення і т. д.

Рекомендації:
Cтарайтесь використовувати однакові шини на всіх чотирьох колесах, якщо так рекомендує завод виготівник вашого авто. Якщо говорити про зимову шиповану шині, то тут все набагато складніше. Більш детально ви можете дізнатися про це в пункті 7. Чи можна ставити зимові шиповані шини тільки на провідні колеса?

Рекомендації:
Встановлюйте зимові шиповані шини на всі чотири колеса! Від цього залежить Ваша безпека та безпеку оточуючих Вас людей.

5. Що таке дощові шини? І в якому випадку їх потрібно купувати?

Дощові шини були спеціально розроблені для їзди при дощовій погоді, по калюжах. Головна їхня відмінність від звичайних шин полягає в тому, що вони зменшують ефект аквапланування.

Ефект аквапланування. Коли ви на великій швидкості в'їжджаєте в калюжу, то між колесом і дорогою утворюється водяний прошарок. Колесо починає ковзати по поверхні води, втрачаючи контакт з дорогою. У цей момент машина стає некерованою, що часто призводить до аварійних ситуацій. Цей ефект стає сильно помітний на зношених шинах, навіть при не дуже великій швидкості автомобіль потрапляючи в калюжу - втрачає керованість.

 В дощових шинах малий ефект аквапланування досягається за рахунок збільшення водовідвідних каналів і додаткових поздовжніх канавках на малюнку протектора. Машина "взута" в дощові шини помітно впевненіше керується на мокрому асфальті. Проте при сухій погоді машина керується трохи гірше, тому що за рахунок збільшення канавок для відведення води - зменшується площа плями контакту шини з дорогою.

6. Яка шина краще для зими: шипована або нешипована?

На це питання немає однозначної відповіді. І в тій і в іншої шини є як переваги, так і недоліки.

Основною перевагою нешипованому шини, є хороші показники на сухому асфальті і на снігу. Але ці шини мають істотний недолік, на голом льоду вони мають показники у декілька разів гірше шипованих.

 Основними достоїнствами шипованої шини, є хороші показники на голом льоду і накатаному снігу, проте на чистому асфальті її показники помітно гірше, ніж у нешипованій.

 З одного боку взимку днів, коли асфальт покритий кіркою льоду значно менше, ніж днів з відносно сухим асфальтом. З іншого боку де гарантія, що саме в ці дні ви не потрапите в аварійну ситуацію, адже на голому льоду машина не обладнана шипованнимі шинами, практично не керована.

До відома:
У деяких північних скандинавських країнах, таких як Фінляндія, Швеція заборонено використовувати автомобіль взимку, не обладнаний шипованнимі шинами.

7. Чи можна ставити зимові шиповані шини тільки на провідні колеса?

На передньопривідному автомобілі встановлюючи зимові шиповані шини на передню вісь, ви вирішуєте відразу декілька завдань, таких як поліпшення прохідності (дуже важливою в засніжених дворах), поліпшення рушання з місця на перехрестях і т.п. Але ви отримуєте дуже неприємну і небезпечну проблему. На слизькій дорозі, при пригальмовуванні або просто при скиданні газу, автомобіль починає розгортати. Все відбувається несподівано і як завжди не вчасно. Особливо якщо це відбувається в повороті, причому навіть в плавному. За статистикою саме така установка шипованих шин є причиною багатьох ДТП.

На задньопривідному автомобілі, при установці зимових шипованих шин на задню вісь, теж вирішуються проблеми з прохідністю і рушання з місця. І на відміну від передньопривідною, при гальмуванні машина не схильна до розвороту, але вона погано зупиняється на слизькій дорозі! Справа в тому, що при гальмуванні навантаження на передню вісь збільшується, а на задню - зменшується. Тому шиповані шини, що стоять на задній осі, не допомагають автомобілю швидше зупинитися на слизькій дорозі. Плюс до цього задньопривідний автомобіль з шипованнимі шинами, встановленими на задню вісь, має великі проблеми з керованістю на слизькій дорозі, тому що передні колеса (що направляють автомобіль) не мають хорошого зчеплення з дорогою.

Рекомендації:
Встановлюйте зимові шиповані шини на всі чотири колеса! Від цього залежить Ваша безпека та безпеку оточуючих Вас людей.

8. Чому шина може лопнути на ходу і як цього уникнути?

Автомобільна шина, що лопнула на ходу, часто приводить до аварії, особливо на великій швидкості. Але цей ризик можна звести до мінімуму, якщо знати основні причини, що призводять до пошкодження шини:
- Наїзд на сторонній предмет, який руйнує конструкцію шини.
- Потрапляння колеса автомобіля до ями на великій швидкості. При цьому, як правило, пошкоджується колісний диск і порушується герметичність покришки

Від цих причин ні хто не застрахований, можна тільки порадити бути більш уважним на дорозі і намагатися уникати їзди по узбіччю де, як правило, багато сторонніх предметів та ям.

Але є й інші причини, за якими шина може лопнути на ходу і яких можна уникнути:
- Неправильний тиск в шинах (це приводить до перегріву шини і руйнування конструкції)
 - Механічні пошкодження шини (порізи, грижі, фрагменти металевого корду і ниток що стирчать)
 - Стирчать сторонні предмети, проткнувші шину, виліт яких спричиняє зменшення тиску в шині.
- Сильний знос шини (за правилами дорожнього руху висота протектора легкового автомобіля не повинна бути менше 1.6 мм).
- Старіння гуми і втрата її еластичності (візуально помітні маленькі тріщини на поверхні шини)
 - Використання шини з наварним протектором. (Зношені шини обробляють і наварюють новий гумовий шар протектора. Ці шини погано балансуються і недовговічні, вже не кажучи про їх поганих характеристиках. Вони схильні до відшаровування протектора, що призводить до руйнування шини.

Рекомендації:
Уважно огляньте шину перед її установкою або попросіть зробити це фахівців на станції технічного обслуговування або шиномонтажу. Слідкуйте за зовнішнім станом шин і тиском в них. Це допоможе Вам уникнути багатьох неприємностей на дорозі.

Рекомендації:
Не купуйте шини бувші у вживанні, у них можуть бути відразу майже всі перераховані вище недоліки, які можуть проявитися лише після її установки на автомобіль!

28.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250