Що слід знати водіям що б не бути оштрафованим в іншій країні

Мережа європейських центрів захисту прав споживачів повідомила важливу інформацію, яку слід знати автоводіям, щоб не бути оштрафованим в чужій країні. Збираючись в дорогу на своєму або орендованому авто, варто заздалегідь вивчити ПДР певних країн.

У березні цього року Латвійський інформаційний центр споживачів ECC Latvia обробив важливу "дорожню" інформацію про 28 країнах Європи.

Кілька прикладів:

- Латвію можна назвати однією з найповільніших країн щодо обмеження максимальної швидкості на великих дорогах - 90 км/год. Нижче - лише на Мальті, де не можна їздити швидше 80 км/год.

- У Чехії, Угорщини, Румунії і Словаччини поширена вкрай сувора норма щодо вживання алкоголю потенційними водіями. Заборонено сідати за кермо, випивши навіть легкий коктейльчик або пляшку пива. В організмі водія має бути 0,0 проміле, інакше - суворе покарання.

- Пересуватися на транспортному засобі з включеними круглий рік фарами - правило, яке існує не тільки в Латвії. Така ж норма введена ще в дев'яти країнах: у Данії, Естонії, Ісландії, Норвегії, Польщі, Словаччини, Словенії та Швеції.

- Їздити на зимовій гумі в зимовий період обов'язково в Австрії, Чехії, Естонії, Фінляндії, Італії (в окремих містах), Латвії, Литві, Румунії, Словенії та Швеції. Більш лояльно до цього підходять німці - в Німеччині конкретний період зими не визначений. Така ж ситуація існує в Норвегії та Словенії, де зимові колеса слід ставити тоді, коли цього вимагатимуть погодні умови.

- У Норвегії дуже високі штрафи на порушення правил дорожнього руху. Там ж при перевірці документів водія завжди перевіряють на алкоголь, це нормальна практика.

- Пересуваючись на велосипеді у Франції, двоколісний транспорт повинен бути обладнаний двома робочими гальмами та звуковим сигналом. А сам велосипедист обов'язково повинен бути одягнений у світовідбиваючу жилетку. На Мальті, в Норвегії, Португалії та Словаччини до цього додається обов'язкове носіння захисного шолома (незалежно від віку велосипедиста).

28.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250