Гартівне число свічок запалювання

Сучасні свічки запалювання індивідуально підбираються для різних конструкцій двигуна і умов руху. Тому не можна вказати таку свічку запалювання, яка буде без проблем функціонувати у всіх двигунах.

 Так як в камері згоряння різних двигунів температура підвищується по-різному, необхідні свічки запалювання з різним тепловим еквівалентом. Цей тепловий еквівалент висловлюється у вигляді так званого гартівного числа. У старих свічках запалювання з вузьким діапазоном гартівних чисел раніше використовувалися двозначні або тризначні комбінації чисел, щоб вказати різні теплові еквіваленти.

Ці теплові еквіваленти, виражені за допомогою гартівного числа, представляють собою виміряні на електродах і ізоляторі середні температури, відповідні навантаженню двигуна. На спідниці ізолятора робоча температура повинна бути в інтервалі від 400 °С до 850 °С. При цьому температури понад 400 °С потрібні тому, що при таких температурах видаляються сажа і масляний нагар що осідають і таким чином відбувається самоочищення свічки запалювання.

Однак вище 850 °С температура на ізоляторі підніматися також не повинна, так як при температурі понад 900 °С може з'являтися гартівне запалювання. Крім того, при дуже високих температурах електроди додатково піддаються впливу хімічно агресивних сполук або руйнуються. Все це призвело не тільки до того, що шлях технічного розвитку відійшов від старих свічок запалювання з вузьким діапазоном гартівних чисел до нових свічок запалювання з широким діапазоном гартівних чисел, але ще і до наступного: саме розробка нових матеріалів, зокрема для ізоляторів, або застосування високоякісних мідних сердечників в бічних електродах дозволяє задовольнити сьогоднішні вимоги до стандартів якості для таких широких діапазонів гартівних чисел.

Ці технічні переваги призвели до зміни системи позначення свічок запалювання. Таким чином, сьогодні свічки запалювання з широким діапазоном гартівних чисел від сучасних виробників розрізняються не тільки однозначними або двозначними числами. Вони взагалі не дають більше ніякої вказівки на «старе» гартівне число. Одночасно у продажній документації на кожен двигун додатково вказується відповідна підходяща свічка запалювання з широким діапазоном гартівних чисел.

28.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250