Система впуску й сумішоутворення. Загальні закони

Оптимізація роботи системи впуску паливоповітряної суміші дозволяє збільшити багато характеристик двигуна будь-якого автомобіля, а значить - покращити його продуктивність в цілому. Рідкісний автолюбитель відмовиться від можливості підняти на новий рівень показники своєї машини, особливо, коли тюнінг стосується такої важливої речі, як система впуску палива.

Колектор

Саме впускний колектор відіграє основну роль у процесі розподілу палива по циліндрах, тому варто звернути особливу увагу на рівномірний розподіл пального. Найчастіше банальні помилки в самій конструкції колектора позбавляють систему впуску можливості працювати "грамотно". Яскравий приклад - задньопривідні ВАЗи, в яких не лише розрізняються самі впускні канали, але ще й безграмотно розташовані заслінки. Через цей прорахунок конструкторів, виходить, що на будь-яких режимах (холостий хід, максимальні навантаження і т. д.) обсяги і однорідність наповнення циліндрів сильно різняться. Порада: замість того, щоб полірувати нутрощі колектора (заняття, даремне в принципі), в цьому випадку необхідно видалити кілька перегородок між каналами, що не тільки зробить довжини каналів рівними, але й створить простір, для перемішування вищеназваної суміші.

Сходинки і стики

Місця стику будь-яких складових системи впускання палива також досить серйозно впливає на роботу двигуна авто (особливо, якщо врахувати швидкість, з якою суміш рухається в системі). Справа в тому, що ступені в таких місцях ускладнюють потрапляння суміші в циліндри, а це тягне за собою не тільки звуження діапазону крутного моменту, але й падіння максимальної потужності двигуна. Порада: не варто "закривати очі" на щаблі у місцях з'єднання колектора, голівки і, звичайно - карбюратора.

Гомогенізатори і дифузори

Час від часу на авторинках можна бачити так звані "турбинки" (гомогенізатори). Вважається, що вони покращують сумішоутворення, якщо їх розмістити під карбюратором. Насправді ж вони приносять більше шкоди, ніж користі, тому що перекривають впускний канал і створюють тим самим додаткову перешкоду проходженню паливоповітряної суміші. Порада: спробуйте закрутити суміш у дифузорах карбюратора і каналах колектора, не перекриваючи при цьому впускних каналів. Це досить складно здійснити, але результат того вартий.

Додаткова інформація

Збільшення крутного моменту та максимальної потужності двигуна в свій час досягалося за рахунок установки декількох карбюраторів (дана схема часто використовувалася на спорткарах). Це також цілком корисна інформація для автолюбителя, що вирішив всерйоз зайнятися тюнінгом системи впуску.

Варто відзначити, що при сукупному застосуванні всіх вищеназваних схем показники будь-якого автомобіля злетять на висоти, про які його власник не думав і мріяти раніше. Так що, цілком має сенс відкрити капот вашої машини і, згадавши приказку "двигун - серце авто" зайнятися його "серцем" всерйоз.

26.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250