Чи конфіскують авто за прострочений кредит?

На початку березня в силу вступила нова редакція Закону «Про виконавче провадження», і багато хто подумав, що банки почнуть масово конфісковувати машини у позичальників, які прострочили виплати. Але чи варто цього побоюватися?

Відповідно до нового Закону, виконавчі служби отримали доступ до всіх електронних баз, що стосуються майна громадян. Тепер вони зможуть безкоштовно користуватися даними БТІ, земельного кадастру, МРЕВ, виявляти майно боржника, накладати на нього арешт і продавати за рішенням суду. «Це значно прискорить процедуру стягнення з боржника», - відзначає юрист Всеукраїнської громадської організації «Захист прав споживачів фінансових послуг» Алла Райковська.

Однак, за словами Райковської, щоб будь-яким чином обмежити права боржника, наприклад, забрати у нього автомобіль або не випустити за кордон через прострочення, банкірам все ж таки необхідно звертатися до суду. Щоб забрати автомобіль в судовому порядку, потрібно отримати на руки рішення, що вступило в силу, а також виконавчий лист. Говорити ж про серйозні проблеми можна тільки тоді, коли у двері позичальника постукає виконавча служба. «Жоден банк в Україні ще не відбирав, і не буде відбирати майно після першого прострочення. Більше того, і після третього більшість кредиторів постарається домовитися з боржником мирно. Адже процедура примусового стягнення - клопіткий процес, що вимагає додаткових витрат з боку банку. До моменту, поки не стане ясно, що грошей боржник повертати не збирається, може бути і п'ять прострочень», - говорить партнер юридичної фірми D & U Partners Ігор Хасін.

11.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250