У рамках зони вільної торгівлі з ЄС, Україна відкриє кордони для старих авто

Стали відомі перші подробиці переговорів України та ЄС про створення зони вільної торгівлі. Як відомо, одна з спірних тем - це імпорт в Україну старих автомобілів з країн ЄС, який зараз практично зупинено.

"Що стосується автомобілів "секонд-хенд", тут ми формулу знайшли", - повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій П'ятницький після завершення 16-го раунду переговорів про створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Що стосується автомобілів "секонд-хенд", очевидно, це будуть норми, пов'язані із захистом, які дозволять у той чи інший момент фактично зупиняти той чи інший імпорт, якщо він буде перевищувати певний рівень. При цьому зрозуміло, що з нашого боку буде лібералізація доступу ", - сказав він.

За його словами, Київ пропонує схему, згідно з якою в Україні отримають розвиток галузі, пов'язані з автомобільною промисловістю, зокрема, виробництво комплектуючих.

"Знаєте, можна лібералізувати все, що завгодно, але крім усього цього, є обсяги виробництва, є робочі місця і люди просто повинні елементарно отримати роботу, доходи і т.д.", - зазначив чиновник.

Він підкреслив, що при цьому мова не йде про примус європейців інвестувати в розвиток такого виробництва.

"Інвестувати в цю галузь може хто завгодно, не отримуючи жодних привілеїв з боку держави, і вони отримують можливість доступу на європейський ринок. Ну, умовно кажучи, якщо ви до нас експортуєте автомобілів на 1 млрд доларів на рік, то будьте ласкаві через деякий час вийти на те, щоб на 100 млн доларів комплектуючих вироблялося в Україні і купувалося в Україні ", - пояснив П'ятницький.

На його думку, запропонована формула буде захищати не конкретних виробників, а галузі в цілому, зокрема, нові підприємства і підприємства малого і середнього бізнесу.

Як відомо, Україна почала переговори з Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі в березні 2008 року. Сторони планують завершити переговори до кінця цього року.

11.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250