Талони порушень скасували. Що це означає для водія?

З 15 квітня даішники більше не зможуть вимагати у автомобілістів талон попередження, оскільки вступає в силу закон, що скасовує ці талони.

Водії та експерти впевнені, що це потрібно було зробити вже давно, адже талон не мав ніякого сенсу. Тим не менше, залишається ряд питань про те, що робити в тих випадках, в яких раніше талон був потрібен.

Випадок 1. Відібрали права.

Раніше водії повинні були мати при собі талон попередження, в який у разі порушення інспектор ДАІ вносив відповідні позначки. Крім того, у разі вилучення посвідчення, цей талон залишався на руках у водія і давав право на керування транспортним засобом ще протягом місяця. Тому у деяких водіїв виникло запитання: що робити, якщо права відібрали, а талон вже не діє?

Експерт гарячої лінії ДАІ запевнив, що хвилюватися не варто - у такому випадку інспектор просто видасть тимчасовий дозвіл на право водіння. Це підтверджують і адвокати. Дмитро Мітченок, посилаючись на постанову Кабміну, пояснює, що уповноважена особа видає водієві тимчасовий дозвіл на право керування автомобілем строком не більше, ніж на три місяці.

А от якщо інспектор забирає права і не видає тимчасовий дозвіл на право водіння, то у водія є всі підстави звернутися зі скаргою до керівництва ДАІ або до суду. «У такому випадку під час незаконного вилучення посвідчення водія, як показує практика, краще всього вести відеофіксацію процесуальних порушень інспектора ДАІ», - говорить Мітченок.

Випадок 2. Інспектор вимагає талон.

Відсутність талона раніше давало деяким інспекторам привід «пристати» до водія. Питання могли бути такими: А чому талон пом'ятий? А де гарантія, що він не підроблений?.  Побоюється, що й зараз деякі інспектори можуть вимагати талони за звичкою.

«Ніхто не буде займатися цією дурістю», - запевнив черговий гарячої лінії ДАІ. За його словами, у відомстві вже всіх сповістили про те, що талонів немає.

Ну а у випадку, якщо інспектор все-таки спробує вимагати пред'явити талон, то закон на стороні водія. «Необхідно пояснити інспектору, що талона більше не існує і жоден нормативний акт не зобов'язує водія мати в наявності такий документ при управлінні транспортним засобом», - пояснює Мітченок.

Випадок 3. Так що, можна порушувати, і ніде це не запишуть?

Для фіксації порушень раніше використовувався не тільки талон, але й електронний запис. Після скасування талона електронний реєстр залишається. «Як і раніше, фіксація правопорушень здійснюється в електронному реєстрі», - говорить Мітченок. Так що своїм березневим рішенням парламент просто скасував нефункціональний папірець.

Випадок 4. Що робити зі старими талонами?

Ніякого офіційного роз'яснення про те, що ж робити зі старими талонами, ще немає. Однак, експерти поки радять не поспішати викидати старі талони. «Коли закон набуде чинності, то його можна просто викласти», - говорить адвокат Вадим Володарський. Проте викидати документ не варто, адже в нашій країні все ще може помінятися.

Ліквідувати талони потрібно було давно, впевнені експерти і водії. Адже користі від них все одно не було ніякого. Наприклад, навіть до скасування талонів керувати автомобілем після вилучення прав можна було тільки після отримання тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом, пояснює адвокат Антон Кравченко.

14.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250