Перевірка свічок розжарювання дизеля

Для дизеля зима починається, коли стовпчик термометра опускається до позначки + 5 °С. Тільки до цієї температури повітря дизель вдається запустити з непрацюючими свічками розжарювання. При більш низьких температурах це неможливо, навіть якщо не працюэ всього одна свічка.

 Отже, свічки розжарювання повинні забезпечити в камері згоряння необхідну для нормального сумішоутворення і самозаймання температуру. Треба сказати, що зі своїм завданням, особливо на віхрекамерних і форкамерних дизелях, свічки справляються досить ефективно.

 Про роботу свічок розжарювання «сигналізує» індикатор на панелі приладів, який повинен загорітися, а через деякий час згаснути, як би вказуючи, що повітря в камері згоряння готове до прийому порції дизельного палива. Досвід показує, що довіряти цим індикатором не варто. Він може загорітися, навіть якщо перегорів запобіжник і не спрацювало реле блоку управління свічками.

 Що стосується надійності свічок, то після 5 років експлуатації може перегоріти внутрішня спіраль розжарювання. Для перевірки свічку слід вивернути з голівки, напругу від «плюса» акумулятора подати на клему свічки, а «мінус» на корпус. У справної свічки відразу нагрівається розжарювальна трубка. Через 10 секунд вона починає світитися, в іншому випадку свічку слід замінити.

Якщо свічки розжарювання на легкових дизелях зустрічаються повсюдно, то більш ефективні і такі необхідні взимку передпускові обігрівачі вкрай рідко. І це зрозуміло, адже більшість дизельних іномарок розраховане на клімат Центральної Європи і до наших зим абсолютно не адаптовано. Автомобілі зі Скандинавії, а також німецькі, французькі, орієнтовані на наш ринок, значно краще підготовлені до експлуатації в зимових умовах і мають на цей рахунок у конструкції ряд «родзинок», в тому числі передпускові обігрівачі. Нехай їх встановлюють за додаткову плату, зате в парі з таймером такий підігрівач творить чудеса машина «оживає», як по дзвінку будильника. До приходу господаря все готово до поїздки: двигун теплий, салон прогрітий, не потрібно відскрібати лід зі скла і т. д.

30.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250