ДАІ пропонує суворіше контролювати перевізників

Днями відбулася нарада за участю керівництва автоінспекції та керівників автогосподарств, що займаються перевезеннями пасажирів.

На порядку денному стояли питання щодо дотримання вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху та профілактика аварійності на пасажирському транспорті.

На цьому заході керівництвом УДАІ було висловлено ряд пропозицій щодо поліпшення роботи водіїв-перевізників.

А саме:

Керівникам підприємств і установ Києва при прийомі на роботу водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах міста, направляти їх у підрозділи ДАІ для підтвердження знань правил дорожнього руху і навичок керування автобусами в міських умовах і обов'язкового проведення стажування при переводу водіїв для роботи на інші маршрути руху, керування автобусами інших марок;

При прийомі водіїв на роботу, проводити обов'язкову звірку порушень правил дорожнього руху в підрозділах ДАІ для виявлення та недопущення до перевезення пасажирів водіїв - злісних порушників правил дорожнього руху, в тому числі позбавлених судом права керування;

У автогосподарствах відновити роботу комісій з безпеки дорожнього руху. Основним напрямком її діяльності організувати роботу з підвищення професійного рівня майстерності водіїв і відновити присвоєння водіям «класності». Встановити залежність заробітної плати від цієї категорії;

Встановити щоденний жорсткий медичний контроль за водіями перед виїздом на маршрут руху і після повернення до місця стоянки транспортних засобів.

Також варто відзначити, що з метою наведення належного порядку в діяльності автоперевізників, які здійснюють приміські та міжміські перевезення пасажирів були створені мобільні групи з числа працівників ДАІ, Державної служби боротьби з економічною злочинністю, фахівців Головної державної інспекції автомобільного транспорту та проведені відповідні перевірки на території міста Києва .

Зокрема, з початку 2011 року проведено 258 перевірок автогосподарств пасажироперевізників та базових підприємств. При цьому, із загального числа - 6442 - транспортних засобів, 1180 визнані технічно несправними, а 649 - заборонена подальша експлуатація до усунення виявлених несправностей.

За результатами перевірок, керівникам автогосподарств видано 243 приписи ДАІ на усунення виявлених у ході перевірок недоліків. До адміністративної відповідальності притягнуто 402 посадових особи підприємств автоперевізників.

За участю автоперевізників Києва за 3 місяці поточного року скоєно 10 ДТП, в яких 1 людина загинула і 13 отримали тілесні ушкодження (у 2010 році - 26 ДТП, 3 людини загинули і 36 травмовано). За цей же час з вини водіїв транспортних засобів київських пасажироперевізників було скоєно 2 аварії, в яких загиблих не було, але 6 осіб отримали тілесні ушкодження (в 2010 році було зареєстровано 3 ДТП, де 4 людини отримали травми. Загиблих не було).

Найбільше ДТП з тяжкими наслідками реєструється у вихідні та святкові дні. Саме тому в цей період ДАІ посилює нагляд за дорожнім рухом. Працівниками ДАІ міста Києва проведено 8 цільових заходів, в ході яких співробітниками Державтоінспекції Києва:
- Складено адмінпротоколів, всього - 3256;
- За ст. 121 КУпАП (технічний стан та відсутність ГТО) - 738;
- За ст. 121 прим. 2 КУпАП (порушення правил при посадці / висадки та перевезення понад максимальну кількість пасажирів) - 579;
- За ст. 122 КУпАП (швидкість, світлофор, розмітка, знаки та інші порушення правил дорожнього руху) - 379;
- За ст. 126 КУпАП (без необхідних документів) - 123;
- За ст. 128 КУпАП (за випуск на лінію технічно несправних ТЗ) - 76;
- За ст. 129 КУпАП (випуск на лінію водіїв без документів, у стані сп'яніння) - 9;
- За ст. 130 КУпАП (керування ТЗ водіями в стані сп'яніння) - 7.

12.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250