ЄС проміняє ДП на біопаливо

Євросоюз перегляне свою директиву про оподаткування енергоносіїв, заявив член Європейської комісії з питань податків, митниці та аудиту Альгірдас Шемета.

«Ми хочемо стимулювати використання більш чистих видів енергії, ми хочемо допомогти впровадженню біопалива, і ми хочемо скоротити залежність від великих обсягів імпорту дизельного палива», - сказав А. Шемета.

Дана ініціатива поки існує у формі пропозиції Європейської комісії, але якщо вона буде узгоджена з Європарламентом і схвалена Радою ЄС, то мито на паливо в Євросоюзі будуть складатися з двох компонентів: виділення вуглекислого газу та енергетичне зміст. У результаті дизельне паливо і вугілля відчутно подорожчають. Мінімальна мито на дизель збільшиться з 330 євро за 1 тис. літрів в даний час до 412 євро за 1 тис. літрів до 2018 року. Мито на бензин залишиться незмінним - 359 євро за 1 тис. літрів. Морські перевізники і рибалки будуть мати пільги.

Мито на CO2 буде застосовуватися до наземного транспортного сектору, до будівельної галузі і до сільського господарства, на які припадає близько 60% щорічного викиду вуглекислого газу в Євросоюзі. Але вона не пошириться на важку промисловість і авіацію, які вже включені в систему оплати перевищення квот на викиди, набуваючи чинності з 2013 року.

Для гармонізації оподаткування енергетичного вмісту передбачені перехідні етапи. У разі прийняття в ЄС пропозиції Єврокомісії новий механізм оподаткування енергоносіїв буде цілком застосовуватися, починаючи з 2023 року.

Як зазначив А. Шемета, якщо раніше мита на паливо грали тільки роль поповнення державної скарбниці, то, згідно з пропозицією Єврокомісії, вони повинні стати ще й стимулом до використання більш чистих екологічно видів пального та боротьбі зі зміною клімату.

14.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250