Янукович пропонує депутатам скасувати техогляд

Президент України Віктор Янукович незабаром внесе законопроект про скасування обов'язкового державного ТО.

Про це під час брифінгу в Адміністрації Президента повідомила радник Президента і його представник у Конституційному суді Олена Лукаш.

"Сьогодні Президент України внесе до ВР як невідкладний проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень ... в парламенті є багато прихильників ідеї скасування обов'язкового державного ТО, і тому я думаю, що він буде прийнятий найближчим часом ... і запрацює через кілька місяців ", - заявила Лукаш.

Вона пояснила, що "основною і головною інновацією проекту закону є скасування обов'язкового державного техогляду і талона про проходження такого техогляду ... як відомо, сьогодні ці обов'язки виконують підрозділи Державтоінспекції, а в проекті закону пропонується, щоб ці послуги надавали суб'єкти господарювання, яких на сьогодні 1 тис. 125 ".

За словами Лукаш, зараз щорічно 6 млн автовласників звертаються до ДАІ з метою проходження ТО, "але як показує досвід, 90% автовласників фактично купують талони про проходження техогляду ... і обсяг таких корупційних коштів становить близько 1 млрд грн ... тому в цілях скасування таких корупційних схем пропонуються спрощена процедура проходження ТО ".

Така процедура буде передбачати, що легкові автомобілі всіх марок і моделей, причепи, мотоколяски звільняються від проходження техогляду; авто, які використовуються в комерційних цілях повинні проходити ТО кожні два роки, вантажівки і таксі - кожен рік, автобуси і транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі - двічі на рік.

Радник Президента додала, що для водіння необхідно буде водійське посвідчення, реєстраційний документ та страховий поліс: "тобто навіть якщо авто не належить водієві, для керування не потрібно наявність генеральної довіреності, для цього треба мати лише реєстраційний документ".

За словами Лукаш, змінами "встановлюється вичерпний перелік причин зупинки авто представниками ДАІ ... зокрема неможливо буде зупинити водія з метою лише перевірити наявність страхового поліса ... при цьому страхові компанії повинні бути зобов'язані при наданні страховки обов'язково перевіряти проходження ТО в призначені терміни ... у разі порушення таких строків передбачена адміністративна відповідальність водія ".

Нагадаємо, про швидке скасування техогляду говорив міністр МВС Анатолій Могильов. Раніше Янукович говорив про те, що техогляд потрібно реформувати, хоча про повне скасування процедури Президент не говорив. Свої пропозиції щодо спрощення ТО готували Держкомпідприємництва, ВААІД і ДАІ.

Зазначимо, багато автомобілістів скептично ставляться до подібних інновацій, оскільки не вірять, що передача ТО в приватні руки зруйнує корупційну схему, за якою в нашій країні «проходять» техогляд.

14.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250