Оновлена таблиця штрафів на дорогах Європи

З настанням весни традиційно зростає число наших співвітчизників, які відправляються за кордон на автомобілі.

 "Перелітнім" водіям може стати в нагоді зведена таблиця європейських штрафів за порушення правил дорожнього руху, підготовлена загальнонімецьким клубом автомобілістів ADAC.

Жорсткіше всього порушників штрафують в Скандинавії і в Прибалтиці: Фінляндії, Швеції та Естонії. У Норвегії проїзд перехрестя "на червоний" або недотримання правил обгону обійдуться водієві в € 670, у Фінляндії - в суму, що еквівалентна десятидневному заробітку власника автомобіля. Втім, навіть найбільший штраф в цій країні не може перевищувати 120 денних заробітотк. У Данії управління автомобілем "під мухою" карається вилученням місячної зарплати, в Естонії те саме правопорушення може коштувати € 1150.

Найвищі штрафи загрожують порушникам в Євросоюзі у разі управління ТЗ у нетверезому стані, будь то внаслідок вживання алкоголю або наркотиків. За таку поведінку дорожня поліція може, не дивлячись на статус порушника, вилучати водійське посвідчення і навіть на якийсь час залишити водія без машини. В Іспанії випивакам і гонщикам взагалі не розгулятися: трохи більше ніж 1,2 проміле алкоголю в крові або перевищення швидкості на 60 км / год, і (при самому несприятливому розвитку діалогу зі служителями закону), можна на 3 місяці потрапити за грати.

Втім у осіб, що прибули з іншої країни з туристичною або діловою метою, забирати документи і особистий транспорт на тривалий термін не годиться, тому набагато частіше справа закінчується великим штрафом. При цьому конкретні пункти, навіть якщо їх прийнято відзначати чи "компостувати" на батьківщині порушника, при поїздці "за бугор" в особистій картці водія не фіксуються.

Дзвонити по мобільному телефону, не маючи бездротової гарнітури, дорогувато в Нідерландах та Італії (€ 180 і € 150 відповідно). У цих же країнах дорожні поліцейські вилучають автомобіль, якщо водій не зміг "дихнути" належним чином і алкотестер показав більше 1,5 проміле. Автогрехи, скоєні під покровом італійської ночі (наприклад, рух на заборонний сигнал світлофора), обходяться водіям у велику суму, ніж денні порушення.

Нагадаємо, що при затримці виплати штрафу у всіх країнах ЄС нараховуються пені, при цьому сума, зазначена в квитанції, може зрости в кілька разів. У Греції, наприклад, при порушенні правил обгону водій повинен сплатити 350 євро, а після десяти днів - у два рази більше.

14.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250