ДАІ визнала помилку: змінювати права для виїзду за кордон не потрібно

У ДАІ офіційно заявили, що для виїзду за кордон українцям не потрібно отримувати водійські посвідчення нового зразка.

Для виїзду за кордон на автомобілі після 29 березня 2011 українці не зобов'язані отримувати водійські права нового зразка, в яких буде вказана кінцева дата їх дії. Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту Державтоінспекції Анатолій Павловський.

Таким чином, скандальну заяву Міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова про те, що для виїзду за межі України після 29 березня 2011 власникам безстрокових водійських посвідчень необхідно замінити їх на нові документи з обмеженим терміном дії, що глава МВС зробив у лютому цього року, є безпідставним .

Як заявив тоді міністр в одному зі своїх коментарів: «переоформляти їх (водійські права - ред.) Потрібно тільки тим, хто планує після 29 березня виїжджати за кордон. Ми вважаємо, що для цього достатньо надати лише медичну довідку і старий документ, після чого ДАІ автоматично видасть нові права». Могилів пояснив, що така вимога встановлює поправка, внесена до Міжнародної конвенції про дорожній рух.

Проте відразу після цієї заяви виникла дискусія про те, що в Конвенції такого положення немає.

Крапку в суперечці поставила Державтоінспекція.

Як роз'яснили в Департаменті ДАІ, з 29 березня 2011 вступила в дію нова вимога до учасників міжнародного дорожнього руху - про обов'язкове зазначення у посвідченні водія дати закінчення їй дії.

«Тобто, починаючи з 29 березня 2011 року, національні посвідчення водія, які видаються на території країн, які приєдналися до Конвенції, у тому числі Україна, в обов'язковому порядку повинні мати термін дії, - йдеться в офіційному листі Державтоінспекції. - «При цьому, відповідно до положення статті 43 Конвенції, всі посвідчення водія, що відповідали її вимогам і були видані до 29 березня цього року, залишаються дійсними і визнаються на протязі всього терміну їх використання».

Таким чином, ДАІ підтверджує: українські водії, які отримали свої посвідчення на право водіння в колишні роки, і які не містять вказівки про термін дії, можуть безперешкодно покидати межі України для поїздок по закордонних країнах.

«Разом з тим у деяких країнах через суб'єктивних чинників (різне тлумачення окремих положень Конвенції) у наших громадян за відсутності терміну дії посвідчення водія можуть виникнути проблеми.

Тому міністр внутрішніх справ рекомендував громадянам, які планують поїздку за кордон на автомобілі, замінити водійське посвідчення з кінцевою датою», - йдеться в офіційному листі Державтоінспекції. У ДАЇ підсумували, що заміна посвідчень водія, які сьогодні перебувають у водіїв транспортних засобів і не мають терміну дії, не є обов'язковою нормою і відбувається поступово за бажанням їх власників.

22.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250