У Харкові транспорт буде зеленого кольору

Тролейбуси з четверга будуть обслуговувати ХТЗ, Нові будинки, Салтівку і сел. Жуковського.

Харків напередодні «Євро-2012» оновив рухомий склад міського транспорту. У четвер на площі Конституції міська влада продемонстрували 30 нових тролейбусів європейського зразка виробництва ЛАЗ. Відразу після презентації «рогаті» роз'їхалися по своїх маршрутах. Виробники стверджують: нові тролейбуси - найкомфортніші в Україні.

У четвер вдень на площі Конституції було незвично зелено - міські та обласні влади відправляли у свій перший шлях нові евротроллейбуси (зеленого кольору). Техніка зовсім нова: лобове скло прикрашено червоними бантами, а боки - символікою майбутнього чемпіонату з футболу. Однак своїх попередників нові тролейбуси перевершують не тільки зовні, але і за технічними характеристиками.

«Витрата електроенергії у них на 40% менше, ніж у старих, - розповів директор Львівського автобусного заводу Ігор Чуркін. - У Києві наші «гармошки» називають «телепортами»: скільки чоловік вийшло з метро - стільки ж зайде в тролейбус. Ми створювали для Харкова машини з максимальним рівнем комфорту: вони адаптовані для інвалідів-колясочників, обладнані пандусами та кондиціонерами. А перед тим, як встановити сидіння, я їх поставив в офісі, ми на них посиділи і тільки потім прийняли рішення».

«Нове є нове, машина йде м'яко, плавно, але подивимося, як з пасажирами буде їздити, - каже водій Володимир Сергієнко. - Водійське сидіння регулюється по вертикалі і горизонталі, в такому спина не втомлюється». З площі Конституції у свій перший рейс вирушили 30 тролейбусів, вони будуть обслуговувати маршрути № 1 (28 м / р-ст. М «Маршала Жукова»), № 2 (вул. Перемоги-пр. Жуковського), № 3 (вул. 12 квітня-вул. Університетська) та № 24 (602 м / р - ст. м «Імені академіка Барабашова»). Ще 22 машини поки в збірці. Ціна одного «рогатого» - 4,5 мільйона гривень.

Міські влада презентувала і 20 нових зелених автобусів «Еталон» виробництва Бориспільського автозаводу - їх закупили приватні перевізники. «Автобуси зеленого кольору будуть регеструватись в ДАІ тільки для пасажирських перевезень», - розповів губернатор Михайло Добкін.

22.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250