Учасники інтернет-форуму подарували Одесі старий трамвай

По вулицях Одеси тепер їздить історичний трамвай «Татра»-найстаріший з тих, що знаходиться в експлуатації, якщо не рахувати декількох службових 1966-го року і прогулянкового (перероблений під "бельгійця" МТВ-82 1954-го року випуску) трамваїв. Машині - 41 рік! «Рогатий» подарунок дістався місту від завсідників Одеського транспортного інтернет-форуму та активістів громадської організації «Одесити за електротранспорт».

Ентузіасти відновили раритет власними силами - до цього його збиралися списати і потихеньку розбирали на запчастини. Трамвай обслуговує 27-й маршрут, курсуючи між рибпорт (бурлачья балка) і 11-й ст. Люстдорфської дороги. Але напередодні Великодня одеські прихильники електротранспорту і гості з усього СНД зробили на ньому першу екскурсію, об'їхавши зигзагами майже всю Одесу.

Стартували від Старосінної площі і попрямували через Чорноморку до Іллічівська, а потім повернулися на Привоз, звідки по Фонтану прибули на 411-ю батарею. Потім «Татра» приїхала в центр і прокотила пасажирів по лінії так званого «очеретяного трамвая» (20-й маршрут) - до Хаджибейського лиману. Фінальним акордом «покатушок» стала подорож по Слобідці.

Організатор акції Влад Леушин, він же - слюсар-електрик трамвайного депо, - розповів нам, що ремонт трамвая обійшовся в 2,5 тис. грн.: «Ми відновили пульт, привели в порядок електропроводку в вагоні, пофарбували салон». А всередині «Татри» трамвайні фани обладнали невелику експозицію з історії одеського електротранспорту. На плакатах зображені всі типи трамваїв, що коли-небудь працювали у нас: бельгійські, КТМи, РВЗ, «Татри» та інші. Виставка буде постійною.

Зараз хлопці відновлюють інші історичні трамваї - перший радянський суцільнометалевий «КТМ-1» 1949 р. випуску і ще одну «Татру» 1969-го. «Це не примха. Адже ми ремонтуємо не просто трамваї, а пам'ятники епохи, - говорить учасник транспортного форуму Олександр Вельможко. - Наприклад, коли знімали стару фарбу з КТМа, знайшли на стіні вагона малюнок герба СРСР з ... 16-ю республіками - там була скасована в 1956-м Карело-Фінська РСР. А ще ми мріємо провести в Одесі парад старих трамваїв».

26.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250