Колесніков обіцяє не економити на дорогах

Кабінет міністрів скоротив прогнозовану вартість підготовки об'єктів до Євро-2012, тому що багато чого не встигають побудувати.

Про це сказав віце-прем'єр - міністр інфраструктури Борис Колесніков, відповідаючи на питання, чому Кабмін скоротив прогнозовану вартість підготовки об'єктів до Євро майже на чверть, тоді як загальна вартість їх будівництва зростає.

«Тому що багато речей просто не встигаємо зробити, - сказав він. - І коли програма складалася ... в програму включені приватні інвестиції. Треба було їх хоча б структурувати: де державні вкладення, де приватні».

«Що стосується вартості об'єктів - це улюблена пісня опозиції. Опозиція - це вчорашній уряд. Ми не отримали в березні минулого року жодного комплектного проекту кошторисної документації і жодного проекту до Євро-2012», - заявив віце-прем'єр.

Він зазначив, що за українськими законами "так звані титули затверджуються на Кабмін лише на те, на що є проекти".

«Тому ні про яке подорожчання мови бути не може, - заявив Колесніков. - Але мені подобається варіант Польщі, яка провела глибоку експертизу. Спочатку повністю підготували проект варшавського стадіону, оголосили суму - 635 мільйонів доларів, намагаючись в неї вкластися. Хоча цей стадіон на 15-16 тисяч менше, ніж Олімпійський (в Україні). А сума на 60-70 мільйонів вища».

Колесніков також спростував припущення, що Україна, в першу чергу, заощадить на будівництві доріг при підготовці до Євро-2012.

«Ми не заощадимо на дорогах. Я взагалі прихильник того, щоб будувати доріг менше, але високої якості. Не те щоб менше, на скільки є грошей. Тому що скупий два рази платить», - сказав він.

«Побудуємо як в аеропортах. Ми запросили американських технологів. Ми запросили директора одного з найуспішніших аеропортів останнього десятиліття Абу-Дабі. І ось зараз він оформляє підготовку до "Євро-2012". Він за громадянством американець», - сказав Колесніков.

«Так ми будемо діяти і в автомобільних дорогах. Ми зробимо незалежну експертизу. На нашу думку, німецькі інженери - одні з кращих в дорожньому будівництві. Тому ми запросимо вже не пізніше липня німецьке агентство, яке буде інспектувати не готову дорогу, а процеси будівництва доріг», - повідомив він.

Колесніков зазначив, що нову дорогу 1-ї категорії з Краковця до Львова не встигали побудувати ні Україні, ні Польща, тому ухвалили тимчасове рішення: «Модернізувати дорогу від Краковця до Львова - і після Євро приступити до будівництва дороги 1-ї категорії».

За його словами, будівництво сучасної трансукраінcкої магістралі від Краковця до Успенки Донецької області "займе 3-4 року" - і тоді Україну можна буде проїхати за 13-14 годин.

26.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250